Puma

Jedním z mých starých snů, někdy z devadesátých let, byl sen, v němž jsem vyšel z domu na Výstavní, kde jsem tehdy s matkou a bratrem bydlel, a viděl jsem, jak se ke mně přes koleje a trávník před domem řítí velká puma (ovšemže mám na mysli kočkovitou šelmu). Poklekl jsem a ona přiběhla ke mně…

Začali jsme si hrát. Bylo to spojeno s neuvěřitelně krásnými pocity. Občas jsem udělal něco, na co puma reagovala podrážděně, to jsem se potom stáhl, protože tam bylo také silné vědomí, s jak nebezpečným tvorem mám co do činění. Ale celkově vzato jsme si rozuměli a prožili překrásnou chvilku vzájemné blízkosti.

Probudil jsem se s tím nádherným pocitem a sen mi utkvěl v paměti, aniž by sebeméně vyvanul, jak už to u snů bývá.
Myslím, že to byl jeden z iniciačních snů, kterým Jung říká "velké"…

Dodnes tu Pumu v sobě cítím – spolu s Kojotem je věrným průvodcem mé duše…

komentářů 8

Filed under Sny

8 responses to “Puma

 1. Lolo

  ?iste a co je vysledkom tvojej iniciacie?

 2. A jak jsi přišel na ten nick Kojot? Dokonce s přívlastkem „prašivý“. Uživatelsky málo přátelské. Ještě jsem si na to docela nezvykl… 😉

 3. 2 Lolo: Viz poslední větu tohoto článku. Jinak též je výsledkem moje orientace na aktivní mystiku, tedy magii atd. Viz třeba životopis nebo články z kategorie magie a thelema etc. etc.

 4. Tracyho tygr?

 5. 2 Liška: Pěkná asociace.

 6. mikeš

  Puma mi připadá jako symbol pudů, když se pochopí, jak s nimi správně zacházet, pak se dostaví pohoda. Pokud se puma neumí zkrotit, může to mít následky bomby. Od dětství jsem měl opakující se sen o struktuře látek, začínalo to jemnou tkaninou, pak drsněla až přešla do úplné hrubosti struhadla a zase zpět, pak se to zrychlovalo až zbyla jen jemná a hrubá struktura a to mě vzbudilo. Moc příjemné to nebylo. Pamatuju si, že v tom snu, jak začínal, jsem si říkal, zas je tu.

 7. 2 Mikeš: Zvláštní – také jsem měl podobné sny či snad polosnové stavy v dětství…