KŘIK SOKOLA – thelémské vzývání

Text: Aleister Crowley – Kniha lží

Zpracování do podoby rituálu: T Polyphilus (Dionysos Thriambos)

Z originálu "The Cry of The Hawk – A Thelemic Devotion" přeložil Kojot.

Následující rituál je adaptací druhé kapitoly Knihy lží. Ať již je proveden fyzicky nebo ve Světelném těle, má magickou sílu. Objasňuje formule L.V.X., N.O.X., 0=0 a Vertikální složku očarování (jednotlivá gesta (znamení), o nichž je tu řeč, jsou ilustrována a popsána v Thelémské encyklopedii; pozn. Kojot).

Slova

Odpovídající gesta

Hoor má tajné čtyřnásobné jméno: je to

Zabitý Osiris*

(jako první fáze Vstupu)

Dělej Co Ty Chceš.

(Znamení Neofyta:)

Horus (Vstupující)

Harpokrates (Ticho)

Čtyři slova:

Truchlící Isis*

Nic-
Jedno–
Mnoho–
Vše.

(znamení N.O.X.:)

Puella
Puer
Vir
Mulier

Ty – Dítě!

Mater Triumphans (radující se Isis)

1

Posvěceno je Tvé jméno.

Stříká Království Tvé.

Jest Vůle Tvá.

Dotkni se čela

Dotkni se genitálií

Dotkni se hrudi

2

3

4

Zde je Chléb.

Zde je Krev.

Proveď nás Pokušením!

A chraň nás od Dobrého i Zlého!

Natáhni pravou ruku

Natáhni levou ruku

Spoj ruce na úrovni břicha

Pozvolna ruce zvedej

5

6

7

8

Ať mé jako tvé jsou

Koruna a Království

právě teď.

Jak ruce míjejí úroveň očí…

…udělej z prstů „korunu“

Polož dlaně společně na hlavu

9

ABRAHADABRA!

Apofis & Týfón

10

Těch deset slov jsou čtyři, Jméno Jediného.

Vzkříšený Osiris*

* znamení L.V.X.

 

 

 

Výklad rituálu

od T Polyphila (Dionysa Thriamba)

 

Tento rituál je modlitbou k Pánu Aeonu – Ra-hoor-khuitovi – coby typu či vzoru Svatého Anděla Strážce a jeho způsobu manifestace.

Znamení Neofyta reprezentují (v tomto případě) vyhlášení a přijetí Zákona. Ra-hoor-khuit promlouvá, jako ústa, Pe, Mars; zatímco Hoor-paar-kraat naslouchá v tichu.

Znamení N.O.X. Znázorňují tvořivý proces ve smyslu potenciality, představy (konceptu), přípravy (těhotenství) a zrodu. Ve znamení Mater Triumphans mág drží v objetí své stvoření, magické dítě, které je esencí Nového Aeonu. V následujících třech větách se mág identifikuje s tímto dítětem; tak zrodil sám sebe jako vtělení principu Dělej Co Ty Chceš.

"Tvé jméno" (tj. jméno Svatého Anděla Strážce) je napsáno na jeho čele. To souzní se znamením Bestie stejně jako s legendou o Golemovi, nehybnou figurou, jež byla oživena svatým jménem napsaným na jeho čelo.

Mágova ctnost a síla (virilita) je "královstvím" Ra-hoor-khuitovým. Slovní hříčka "Thy Kingdom is come." ("come" je nářeční "proud", "záplava" a slangový vulgarismus pro ejakulát, originální verze tedy parafrázuje Ježíšovo "Přijď Království Tvé." A nahrazuje je slovní hříčkou; pozn. Kojot) vyzdvihuje jak orgasmickou kvalitu přítomnosti Anděla, tak i ideu genetické informace jako báze pro tento Aeon.

Vůle Anděla je uchována v mágově srdci.

"Chléb" a "krev" jsou ruce mága, dramatizace principu popsaného v šestém článku Gnostického kréda ("A jelikož jsou maso a nápoj v nás každý den přeměňovány v duchovní substanci, věřím v Zázrak Mše."). Mág je přeměnou (transfigurací) toho, co vstřebal. Ruce jsou zvednuty společně ve zpodobnění jógové jednoty subjektu a objektu ve zkušenosti.

V pozvednutí symbolizují samádhi – zrušení subjektu a objektu v józe.

"Koruna" opakuje sjednocení s Ra-hoor-khuitem jako aspiraci a "právě teď" činí mága vykřičníkem, vojákem či "hlavní" (viz 15. kapitola Knihy lží).

Se slovem ABRAHADABRA rozhrnuje mág konečky prstů záclony nebes, odhaluje nebeskou klenbu (Nuit) a formuje svými pažemi sestupný trojúhelník.

"Deset slov" je očíslováno na levém okraji tabulky. "Čtyři slova" jsou "Dělej Co Ty Chceš" stejně jako "Nic – Jedno – Mnoho – Vše" a "Světlo, Život, Láska a Svoboda" (" Light, Life, Love and Liberty"). Tím "Jediným", jak bylo již zmíněno na počátku, je Ra-hoor-khuit jako vzor Svatého Anděla Strážce.

komentářů 9

Filed under Překlady

9 responses to “KŘIK SOKOLA – thelémské vzývání

 1. mikeš

  Juj, vždyt´ se mi už jenom při tom čtení postavil, rituály jsou moje slabost. A v tom svatém obcování, atˇ setrvám do skonání…

 2. Anonymní

  Mikeš, nebuď pes a daj na seba kontakt 😀

 3. mikeš

  To by bylo peklo. Líza kontroluje, co se dá, leze i do mailů a mobilu. Toto je jediná příležitost, jak si vyhodit z kopýtka. Taky jsem přemýšlel, že by neměla vidět všecko tak černě. To jsou ty ženské, chlap se jenom trochu zasní a ony už v tom vidí nějakou kulišárnu.

 4. 2 Mikeš: „chlap se jenom trochu zasní a ony už v tom vidí nějakou kulišárnu“ – moje řeč 😉

 5. A to si představte chlapi, že se častokrát zasní i ženy… A vy to pro samé vyhazování z kopýtka většinou ani nevidíte. A pak se divíte :)))

 6. Catalessi

  Jen k doplnění, verze pro ženy a děti + volitelná alternativa pro muže nahrazuje sperma močí 🙂 – urina stříká rovněž, její zlatá barva je solární a královskou substancí, vymezující teritorium země, plus průzračnost a síla střiku vyjadřuje vzdušný element Hóra a prudkost, se kterou ze sebe vyráží svůj křik. Úleva po vykonání potřeby je obdobou zátěže, kterou naplnění božím slovem bezesporu představuje. :-))))))

 7. Catalessi

  Jo, a jmenuje se č-urina. 🙂

 8. Ibrahim

  Ale ženy taky ejakulují, takže pozor, pozor, je to volitelná alternativa i pro ženy. Jen správně podráždit bod G a někteří chlapi by mohli skoro zůstat zahanbeni. Někdy je to opravdový gejzír. A to už není potom žádná legrace.

 9. 2 All:Opravdu mě těší, že jsem přeložil tak inspirující text 😉 Strýček Al by měl radost 🙂