Pokus o zneužití Bloguje, doplněno o vyjádření firmy Galileo

Tak jsem právě dal návrh na zrušení čtrnácti weblogů a uživatelských účtů. Všechny se vyznačují tím, že mají stereotypní obsah – propagují komerční produkt, konkrétně jakýsi rezervační systém Galileo. Zdá se, že účelem existence těchto weblogů je nejspíš vytvoření sítě zpětných odkazů a dobrá pozice dotyčné firmy ve vyhledávači. Takové praktiky považuji za naprosto nepřijatelné. Proro zasíllám firmě Galileo Česká republika – Slovenská republika tento otevřený dopis:

* * *

Vážení,

Jsem uživatelem systému Bloguje.cz a mám i jistou míru administrátorských práv. Při pročítání nových weblogů mě doslova praštilo do očí množství nově založených weblogů propagujících vaši firmu. Patrně jde z vaší strany o pokus vytvořit si systém zpětných odkazů a dosáhnout lepšího umístění ve vyhledávačích.
Upozorňuji vás tímto, že takové praktiky hrubě porušují pravidla Bloguje.cz a proto jsem dal podnět ke zrušení těchto weblogů, k němuž patrně v dohledné době dojde.
Při založení každého s weblogů jste souhlasili s podmínkami, z nichž zdůrazňuji klauzuli, že uživatel "nebude službu využívat jako redirektor na jiné stránky" a především "Komerční využití služeb serveru (firemní blogy, informační blogy organizací, blogy s vloženou reklamou třetích stran jako jsou affiliate programy či platby za odkazy apod.) je podmíněno zaplacením služby COMMERCIAL."
Žádám vás proto, abyste tuto aktivitu okamžitě ukončili a přestali systém Bloguje.cz zneužívat. V opačném případě můžete očekávat, že se o vaší firmě lidé skutečně dozví, ale budou ji mít spojenou s neseriózností a podivnými praktikami.

Jaroslav A. Polák

PS: Toto je otevřený dopis, který je souběžně zveřejněn na mém weblogu

* * *

Pro pořádek seznam zmíněných pseudoweblogů:

http://zuzanka1802.bloguje.cz
http://renaaata.bloguje.com
http://roobinho.bloguje.cz
http://lukaskulh.bloguje.cz
http://petra_mareckova.bloguje.cz
http://mirka.bloguje.cz
http://kyrianova.bloguje.cz
http://karula.bloguje.cz
http://dominika.bloguje.cz
http://placakova.bloguje.cz
http://bozenaveverkova2.bloguje.cz
http://lenna3.bloguje.cz
http://www.pospi.bloguje.cz

* * *

 

Na můj otevřený dopis mi přišla poměrně rychle odpověď:

Vážený pane Poláku,

globální distribuční systém Galileo se sídlem v USA je jeden ze tří největších světových distribučních systémů pro prodej služeb cestovního ruchu na světě – viz http://www.galileo.com; http://www.galileoczsk.cz nebo http://www.travelport.com , jehož roční obrat je v miliardách USD. Vaše informace o využívání vašich http://www.Bloguje.cz nás zásadním způsobem překvapila neboť naše firma nikdy nedala nikomu souhlas nebo pokyn k využívání Vašich www k propagaci systému Galileo. Pokud máte nějaké konkrétní informace, prosíme o jejich předání.

Současně Vás žádáme o odstranění všech blogů týkajících firmy Galileo.

Celou záležitost včetně zveřejnění Vaší informace s názvem a obsahem Pokus o zneužití Bloguje aneb Nechutné praktiky firmy Galileo budeme konzultovat s našim právními i IT experty. V této chvíli doporučujeme stažení článku do vyjasnění celé situace.

S pozdravem

Jiří Pruša

* * *

Moje odpověď:
Vážený pane Pruša,

pravomoci k odstranění zmíněných weblogů nemám, ale podnět jsem podal a předpokládám, že k tomu dojde.
Jedno je jisté – někdo se Vaši firmu pokusil nekorektním způsobem propagovat a je naprosto v pořádku, že jsem na to upozornil veřejně. Proto také článek mazat nebudu, ale rozhodl jsem se změnit jeho název na méně kontroverzní a vložit do něj Vaše vyjádření.

Bližší informace týkající se člověka či lidí, kteří zmíněné weblogy vytvářeli, Vám poskytnout nemohu, ale můžete se zkusit obrátit na administrátora Bloguje:

http://bloguje.cz/faq/index.php?action=contact

S pozdravem,

Jaroslav A. Polák

komentářů 9

Filed under Porůznu

9 responses to “Pokus o zneužití Bloguje, doplněno o vyjádření firmy Galileo

 1. @Teo

  Nebylo by lepší v tichosti je zaříznout, než jim dělat reklamu, byť negativní? 🙂

 2. Wu

  Ale to jsou mi věci, hned vyrukují s právními a IT experty… Rozhodně by bylo vhodné zkontrolovat IP adresy majitelů blogů. Teoreticky by to mohl být třeba nějaký studentský kurz na téma Galileo (Galilei) [úsměv].

 3. 2 @Teo: Po pravdě řečeno těžko říct. Ale už jsem to udělal, tak to tak nechám.2 Wu: Dělat ramena umí kde kdo…

 4. Cameron

  Správně KašpárkuLepší když důležitě prudíš s hovadinami než abys s tou svou kripovatou nařvanou „esoterickou“ novomanželkou vyráběli další genetický odpad. Není to sice pravděpodobné, ale co kdyby se vám přece jen zadařilo – kripl na entou. Viz. tvoji zpotvoření předci. Dalších poztencionálních socek státu netřeba. Džus tajtrdlíku.

 5. Pročítal jsem si tu databázi křestních jmen u Lucyina příspěvku o změně jména. Určitě není úplná. Já znám dvojčata která se jmenují Amis a Amil a nejsou tam.

 6. inka

  Já osobně bych nechal u článku původní nadpis. Už jen proto, kdyby mi někdo „doporučoval“ co mám a nemám udělat do „vyjasnění celé situace“. PS: Ten Cameron, to je co za debila?

 7. 2 Inka: Řekněme, že opravdu nemůžu dokázat, že jde o praktiky dotyčné firmy a nikoli o sólovou aktivitu jednotlivce, například zvlášť horlivého zaměstnance. A možná tomu tak i je. Snažím se být korektní.K druhé části Tvého dotazu – viz nový článek.

 8. Tisková oprava:[5] Tak sorry… Jan Pawel II.Už je to lepší? 😉

 9. Je to trochu lepší, díky.