Hypotéza putující Hvězdy

Úvah na téma AL I:57 není nikdy dost a tak přidávám další. Možná je to jen konstrukce, ale možná ji lze využít k dalším úvahám. Vycházím z předpokladu, že Atu XVII v průběhu aeonů putuje. Koneckonců stálice nejsou ve skutečnosti stálé… Vzdálenost mezi HE a CADE je 13. Pokusil jsem se vyjít z předpokladu, že Hvězda s každou změnou aeonu "poskočí" o třináct pozic vzhůru. Propočítal jsem to a výsledek je zajímavý. Řazení aeonů uvádím dle článku Dionysa Thriamba "Tři aeony a ty příští", jenž byl v českém překladu uveřejněn na Okultuře. V této souvislosti jej mohu rozhodně doporučit.

>klikněte natabulku pro zvětšení<

Putující Atu XVII

 

Poznámky:

– Za povšimnutí stojí, že v počátečním aeonu Thothově je Viselec spojen se svým znamením, s křížem.

– Všimněme si též, že poloha Hvězdy je v aeonu Nefthys na konci, u Tau, a Universum je v tomto dávném aeonu, spojovaném s plodností, v „děloze" Tét. Svou pouť končí v daleké budoucnosti na počátku, na pozici Alef.

– Názvy Atu jsem zvolil současné při plném vědomí skutečnosti, že se jejich obsahy i názvy proměňovaly.

– Prohození Atu VIII a XI se netýká změny přiřazení písmenům a proto se této úvahy netýká. Přiřazení písmenům alefbety nebylo dle mého názoru v minulém aeonu (s výjimkou Hvězdy a Císaře) jinak, ale chybně (dle Liber AL). Z toho tato úvaha vychází.

Zda je tato úvaha k něčemu dobrá, to nechť prověří čas a další zkoumání…

Reklamy

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Hypotéza putující Hvězdy

Filed under Magie-mystika-víra

Komentáře nejsou povoleny.