Weblog, který mě zaujal: Rekreační angličtina atakdále

Opět jsem se po nějaké době podíval, co nové weblogy, a jeden zajímavý jsem objevil. Jeho název je poněkud zvláštní a autorovi bych doporučil jej trochu přeformulovat (zvláště to "atakdále" v názvu mi moc nesedí), jeho obsah je ale vynikající.

Jeho autor, Ivan Kupka, působí na Bloguje od 13. 11. a za tu dobu stačil publikovat množství zajímavých textů o různých jazycích, tedy nejen o angličtině. Chovám velký obdiv k lidem, kteří vládnou více jazyky a umí o nich zajímavě psát. A Ivan Kupka píše opravdu zajímavě, čtivě a poučně zároveň. Myslím, že jeho texty o angličtině, francouzštině, španělštině, italštině, němčině… budou příjemným čtením nejen pro studenty těchto jazyků, ale i pro každého, koho zajímá, jaké to je být vícekrát člověkem.
Kromě chvály i trošku kritiky: Autor by měl postupně zvládnout systém Bloguje po technické stránce – využívat možnosti publikovat na titulní stránce pouze perex (když jsou publikovány celé články, nečte se mi to tak dobře), umět správně vkládat do textu odkazy a podobně. Ale to chce čas a trošku praxe, není to žádný závažný prohřešek.
Celkově vzato: Pokud Ivan Kupka vydrží publikovat v tomto stylu i po třech měsících, je u mě jasným kandidátem pro výběr Bloguje. Takže: Doporučuji.

komentáře 2

Filed under Nové weblogy

2 responses to “Weblog, který mě zaujal: Rekreační angličtina atakdále

  1. A česky…Navíc to vypadá, že autor je Slovák píšící česky. Klobouk dolů…

  2. Wu

    Dobrý tip, ihned putoval do čtečky; díky.