Zabít mola

"Nemůže-li věřit vlastním služebníkům, shledává-li omylnost i na andělech, tím spíš na těch, kteří přebývají ve hliněných domech, a svým základem tkví v prachu; ty rozmáčkne snadněji než mola." (Jób 4,19) praví se o Bohu v knize Jób. Zajímavé přirovnání, které, jak uvidíme, velmi dobře demonstruje boží všemohoucnost…

V poslední době se nám v bytě rozhemžili moli. Potravinoví moli, abych byl přesný. Podle všeho (a srovnání s obrázky na internetu i celkové logiky věci) jde konkrétně o mola datlového, který žije v obilninách, a donesli jsme jej se zrním pro potkany, patrně hned v několika várkách.

Mol datlový

Než jsme to zaregistrovali, byli všude. Nyní nás čeká velká a komplexní demolifikace, ale o tom psát nechci. Prostě si budeme muset vyhradit s Lucienne čas na důkladnou revizi všech zásob, vyhození všeho kontaminovaného a tak. Už teď se mi nechce… (Neznáte někdo náhodou nějaký snadný a časově nenáročný způsob, jak se zbavit těch prevítů?)

Nicméně mě celá tato záležitost přivedla k hlubšímu filosofickému zamyšlení nadčasového významu. Mol je totiž vpravdě úžasný živočich. Znáte tu anekdotu: "Mladý mol se vrací ze svého prvního letu a hlásí rodičům: Byl jsem skvělý! Všichni mi tleskali!"

Inu, potlesk molům je u nás v posledních dnech na denním pořádku. Zkoušeli jste někdy zabít mola? Rozmáčknout tu mrňavou létající bestii? Nejenže vůbec není snadné jej vůbec trefit. I když se totiž trefíte, zjistíte, že ten bastard vůbec není křehký a je schopen i po solidním úderu vesele odletět mimo dosah tleskajícího Kojota.

Nicméně musím říci, že začínám získávat v ubíjení a rozmačkávání molů jistou praxi. Jsou chvíle, kdy se cítím jako rytíř řádu Jedi – dle kodexu Bušidó považuji sám sebe za již mrtvého, mysl je vyplněná prázdnotou, jsem jen já a mol a ledový klid a pak… TLESK! Mrtvý mol padá k zemi… Někdy mám pocit, že pomalu nastává čas začít to provozovat se zavázanýma očima…

Rozmáčknout mola – symbol všemohoucnosti!

Ach!

S každou další sejmutou obětí

si víc a víc

připadám

jako

 

BŮH!

 

komentářů 8

Filed under Co život dal... a vzal.

8 responses to “Zabít mola

 1. haha, nádherný! 🙂 jsem ráda, že už jsem hodně dlouho žádným molům netleskala!

 2. Wu

  To je nemilé. Vyčetl jsem, že kromě prosetí, vyházení a vytřídění také zkusit teplotu: buď 60 stupňů na hodinu, to zahubí spolehlivě vše, nebo -18 stupňů v mrazničce na 24 hodin.To zahubí většinu… Praktickými zkušenostmi nemohu sloužit :).

 3. Moly nesnáším. A zároveň je nerada je zabíjím. Protiví se mi živí a protiví se mi mrtví. Hlavně se mi protiví, že já mám být ten, kdo rozhodne o okamžiku jejich smrti a kdo je rozplácne na zeď, aby tam po nich zůstal flek (ale to u všeho hmyzu;nezabíjím nejradši nikoho). Takže je nezabíjím osobně, jen bojuji chemicky preventivně v temnotě skříní. Naštěstí ty potravinoví ke mně nepronikli (občas koukám do pytlíku s pohankou s obavou) a ti šatní mi prožrali jen jedny vlastnoručně upletené rukavice, které stále váhám vyhodit v naději, že to nějak půjde zašít. Grrr!

 4. 2Wu: Hmmm. Takže říkáš, že jim mám pořádně zatopit! Zamyslím se nad tím, jak to zrealizovat, ale jediné, co mě napadá je počkat, jestli náhodou nepřijde obzvláště vypečené léto. :-)2 Liška: Jo, fleky po molech jsou fakt nechutný…

 5. Czarna wiewiorka

  Na to létající svinstvo existuje několik návodů. Zaprvé, důkladná deratizace bytu a vyházení všech podezřelých potravin. Vše co moli mohou napadnout musí být umístěno do zábrusových sklenic či sklenic se závitem který těsně přiléhá. Zadruhé, nasadit feromonové mucholpaky které spolehlivě zlikvidují dospělce, jde o to je zničit než nakladou vajíčka. Zatřetí, vše opakovat tak 5x dokud se líhnou noví dospělci. Začtvrté, stále bedlivě slídit po bytě a okamžitě likvidovat cokoli podezřelého – to svinstvo má rádo hlavně sušené byliny, mouku, sušené plody, čokoládu…kukly bývají v typických zámotcích. Já osobně jsem nasadil ještě volně do bytu vypuštěné gekony Tarentola mauritanica…a bylo po chamradi. Jinak, kuklí se s oblibou rovněž ve starých hadrech, vše takové je třeba zlikvidovta!

 6. 2 Czarna wiewiorka: Díky za vyčerpávající radu. Beru si to k srdci. Hlavně důsledně!

 7. černá vewiurrka

  Není zač vedu s tou hmyzí pakáží zuřivý třídní boj již několik měsíců (buď bude bejvák můj a nebo jejich prostě) a rád proti této parazitující třídě poskytnu komukoliv internacionální pomoc. NEPŘÁTELÉ ŽRÁDELNÍCH MOLŮ VŠEHO SVĚTA SPOJTE SE!

 8. Když zpívají molové ve stupnici molové svoje písně jalové tleskáme jak volové