Kooperativa je pojišťovna roku 2008

Pojišťovna Kooperativa získala v kategorii Pojišťovna roku v rámci prestižní soutěže MasterCard Banka roku první místo.

Cílem ocenění MasterCard Banka roku je ocenění služeb a produktů finančních institucí působících v ČR. Základním kritériem je přitom zaměření na drobnou klientelu. O jednotlivých institucích hlasuje sedmdesátičlenná odborná porota. Ocenění pro nejlepší banky jsou vyhlašovány od roku 2002, pojišťovny byly do soutěže zařazeny v roce 2004.
Až do minulého roku byly výsledky v této kategorii poněkud stereotypní: 1. Česká pojišťovna, 2. Kooperativa, 3. Allianz pojišťovna. Minulý rok ovšem získala Kooperativa prestižní první místo v kategorii životní pojištění roku (za Investiční životní pojištění Perspektiva).
Letos poprvé Kooperativa předstihla svého největšího soupeře a umístila se na celkovém prvním místě. Česká pojišťovna je druhá a třetí je opět Allianz. Dále se Kooperativa umístila na třetím místě v kategorii Nejdynamičtější pojišťovna roku (tato kategorie je letos vyhlašována poprvé, na prvním místě je pojišťovna DIRECT a druhé místo obsadila AXA). To je velice důležité, neboť být velký a významný (Kooperativa je druhá největší pojišťovna v ČR) a současně být dynamický je velmi obtížné.
V kategorii Životní pojištění roku se letos Kooperativa umístila na třetím místě s vynikajícím komplexní rizikovým pojištěním Rubikon, o němž napíši někdy příště.
Co dodat? Přeji Kooperativě, aby příští rok první místo obhájila. Určitě na to má.

komentáře 4

Filed under Pojišťovnictví

4 responses to “Kooperativa je pojišťovna roku 2008

  1. Břetislav

    Ahoj,proč se ocenění s názvem ‚banka roku‘ uděluje pojišťovnám? Vždyť mezi bankou a pojišťovnou je rozdíl. Minimálně z hlediska státních garancí na vklady. Není to trochu zavádějící?

  2. Břetislav

    Ach tááák…Pardon, až teď jsem si rozkliknul ten odkaz, nevšimnul jsme si, že jde o podkategorii soutěže.

  3. Chyba je na mé straněPsal jsem to poněkud ve spěchu a bylo to znát. Přeformuloval jsem úvodní větu, aby to bylo jasné, protože předtím to opravdu jasné nebylo (původní úvodní věta: „Pojišťovna Kooperativa získala prestižní první místo v rámci prestižní soutěže MasterCard Banka roku.“)

  4. Mně se víc líbila stará verze; představoval jsem si jak příští rok titul třeba Mobilní operátor roku získá nakladatelství OIKOYMENH za edici středověké filosofie.