Moderovaná diskuse aneb Jednou to přijít muselo…

Někteří z Vás již patrně zaregistrovali, že jsem v komentářích na tomto weblogu spustil moderovanou diskusi. Jednou to prostě přijít muselo…

Na mém blogu se totiž objevil jeden z těch úporných prudičů, kteří si hojí své čertvíco troušením komentářů a to i přesto, že jim bylo dáno jasně najevo, že nejsou vítáni, což ovšem lidem tohoto typu nebrání v produkci dalších a dalších spamů. Navíc se, zcela typicky, ohánějí jakousi demokracií a stěžují si, že jsou jejich kokotiny mazány. Neuvědomují si, že toto je můj blog a já jsem tady svrchovaný monarcha, který si může mazat co chce a kdy chce, zcela dle svého uvážení. Já jsem toto královstvíčko vybudoval, jsou za ním stovky hodin práce, a tyto stránky slouží mimo jiné i mé vlastní potěše a když se mi komentáře jakéhosi, de facto anonymního, kibice nelíbí, tak je smažu a dotyčný ať jde do prdele i se svou demokratůrou.
To neznamená, že bych nesnesl kritiku. Ti z Vás, kteří jsou zde pravidelnými hosty, vědí, že jsem ochoten přijmout i negativní názor a občas i svůj pohled na věc tváří v tvář smysluplné kritice změnit. Ale kibicování není smysluplná kritika. S kibicem nelze diskutovat, kibic pouze prudí…
Dokonce i ostrá slova na svou adresu jsem ochoten akceptovat, stejně jako ironii a satiru, zvláště pokud jsou na úrovni. Zde ale záleží na tom, kdo mi nadává. Pokud je to člověk, kterého znám, nebo člověk, který mi pravidelně trefně a k věci komentuje, jeho postoje jsou jasné a zřetelné a respektuji ho, ať si mi klidně třeba vynadá a můžeme se tu třeba i zajímavě pohádat (ano, @Teo, komentuj dál!). Ale objevit se tady jako nový komentátor a hned začít s urážkami, to je prostě nepřijatelné a nebudu to tolerovat.
Takže: Po nějakou blíže neurčenou dobu zde bude diskuse moderovaná; to znamená, že každý příspěvek budu muset ručně schválit, což se bude dít povětšinou průběžně, protože mi chodí notifikace na mail, takže se mi Váš komentář sám přihlásí. Sice se tím omezí rychlost některých diskusí, ale možná to přispěje k jejich větší hloubce. Umožní mi to také rovnou odfiltrovat ryze osobní zprávy, offtopicy a hlouposti, jimiž se nebudu chtít zabývat – mí stálí komentátoři ovšem mají tu výhodu, že jim schválím i to, co bych jinému neschválil. Tak už to na tom světě chodí…
Věřím, že ti z Vás, kteří mají co říci, se tímto opatřením nenechají odradit a budou i nadále doplňovat mé texty hodnotnými postřehy.

komentářů 20

Filed under Co život dal... a vzal.

20 responses to “Moderovaná diskuse aneb Jednou to přijít muselo…

 1. Troi

  Jednou to přijít muselo…Naprosto s tebou souhlasím a schvaluji tvá rozhodnutí. Tvůj blog, tvůj hrad, zde jsi despotou ty a zbytek si může jít stěžovat ke zdi nářků, ta si už zvykla.Anonymita dělá z lidí hrozná prasata…

 2. Nevzpomínám si, že bych ti někdy vynadal anebo se s tebou dokonce hádal. Pravda, často píču jízlivé komentáře, ale ne samoúčelně, abych jenom někoho vytočil. A nehroutím se, když totéž někdu spáchá na mém blogu. Ani hrubé urážky nemažu a nikoho jsem dosud nezabanoval. Většina bloggerů považuje svůj blogísek za své výsostné území, aniž by za něj cokoli zaplatili. Takovej virtuální socialismus… No a k němu sedí i reakce typu: Blogísky si pozvracet nedáme! 😉

 3. Máte rech, KojoteI svoboda slova má svoje hranice a pokud se změní v nepokrytou agresi (znám dobře od sebe), je čas s ní skoncovat. U sebe ať si klidně každý vykládá, co chce, ale u mne v lokále by měl respektovat má pravidla a mé standardy. To je slušnost. Źádný bonton, ale obyčejná lidská slušnost.A pak je zde ještě aspekt trestně-právní: část z toho, co je vytrouseno u mně, je na hranici (a podle mne někdy i za hranicí) zákona. A nedělám si iluze, že by to někde bylo zásadně jiné. Blbců je na světě dost pro nás pro všechny, každý můžeme mít vlastního, a někdo i dva, či tři.

 4. Ano, Kojote,despotizuj. Přeju ti, ať to nemusí trvat dlouho (taky mám za sebou dvě periody moderovaných diskusí… někdy top holt jinak nejde), a ať se tví osobní blbci brzy přesunou co nejdál.

 5. Troi, Tribune, Manželko – díky.@Teo, vezměme dvě stejně znějící jízlivé poznámky, třeba o mě a satanismu. Když to napíšeš Ty, je to pro mě něco úplně jiného, než když půjde o úplně první komentář zcela cizího člověka. To jsem měl na mysli. Jinak co se blogu týče, zastávám Dentův postoj. Do svého blogu vrážím nějaké peníze (platím si doménu), čas (a ten jsou, jak známo peníze) a především práci a úsilí. Takže z mého pohledu to výsostné území je a pokud tu nechci žvásty nějakého trotla, tak tu prostě nebudou. Kdysi jsem byl v tomto směru hodně "demokratický" – tento postoj se časem a mírou investované práce měnil v opak…

 6. Tvoje volba… Tak už jenom jedna OT informace k těm výsostným územím a vlastnickým postojům: Na provoz Bloguje.cz přispělo méně než 1% uživatelů… Divné, že? No nic, jdeme od toho.

 7. @Teo, já měl dva roky Commercial, takže ode mě Laar dostal 1300Kč. Tuto částku jsem pokryl reklamou na svém blogu. Vlastně mi reklama vydělala tak akorát na domény a na Commercial. Potřetí už jsem do toho nešel, protože mě reklamy přestaly bavit. Tož tak. Ty jsi na Bloguje přispěl? Jo, a také jsem Bloguje přispěl a to několikrát spoluadminsky (například odhalováním komerčních blogů, které to neměly zaplacené).

 8. [7] No všem… už v prvním měsíci založení blogu. A ne naposledy. Tady o tom píšu: http://chucpe.bloguje.cz…ceno.php A vyvolal jsem šibalskou polemiku. Některé komentáře jsou naprosto odzbrojující.

 9. Díky za odkaz – až budu mít chvilku, mrknu se na článek i na debatu.

 10. A mimochodem: Moderovaná diskuse je nástroj, který je zabudovaný do systému Bloguje.cz, takže využít jej je stejně v pořádku jako využít jakoukoli jinou funkci.

 11. zdenek

  zelvyTak jak jsem se doslechl, skutecne si s mazanim zacal az kdyz udajny spamer zacal o tom trapeni zelv. A vzhledem k tomu, ze odmitas reagovat na muj, podobne ladeny komentar, asi na tom neco bude. Neni to o spamu, ze? Chapu te, tenkrat jsem to taky nesl tezce. Uvedomil jsem si to az casem, meli jsme doma psy, kocky, rybicky, hada, zelvy. Proste jsem se rozhodl, ze to dal nejde, ze mi to neprinasi radost, ale trapi me pocit, ze jsou to produkty chovatelskeho a mazlickovskeho prumyslu. Ver mi, nebylo to jednoduche. Ale ted je mi lip a usinam klidnejsi. Mozna ti pomuze, mej se a drzim palce.

 12. Já netvrdím opak, ale zmínil jsi mne v článku, tak vysvětluju, jak to mám nastavené já. Že neprovokuju za každou cenu, ale co nejlevnějc. A některé funkce, jako hodnocení blogu, jsou téměř úsměvné a nic nevypovídají o tobě. Právě tak jako zparchantělé počítadlo, co eviduje i návštěvy autora a lze si na něm naklikávat vyšší čísla.

 13. @Teo, to s tím počítadlem je u Tebe jakási posedlost, jakýsi negativní protipól posedlosti jiných bloggerů počítadly – ty jsi posedlý počítadly stejně, ale v tom smyslu, že se jimi ostentativně a nahlas nezabýváš 😀 Já mám své – objektivní – metody, jak zjistit reálné hodnoty návštěvnosti a jsem s nimi spokojený.Ale o čem se tu vlastně bavíme? Každý máme svůj blog a každý k němu máme nějaký vztah a podle toho se rozhodujeme, jak má vypadat atd. – to je přeci v pořádku a nikterak to nesouvisí s tím, jestli ten blog je na bloguje.cz nebo třeba udělaný ve WordPressu…

 14. Ale zabývám. Na ateo.cz mám slušnej přehled odkud kdo a kam. Ale skrytě. V extrémních případech mám za den číslo, co jiní na blogu třeba za rok. Nejsem ničím posedlej. Jenom mi připadá, že akcentujete hovadiny a taky proto je blogosféra tak legrační. Kdybych předstíral, že jem satanista (jako že nejsem ani já a ostatně ani ty), tutově bych se nenechal známkovat a nepsal paranoidní kecy o výsostném prostoru, který mi zlobiví cizí Verunkové choděj znečistit. Tož asi tak. Dělej si co chceš, já to nenapadám, jenom ironizuju. To se smí, ne? 😉

 15. @Teo, můžeš mi říci, jak jsi přišel na to, že nejsem satanista?Ironizovat se pochopitelně smí, zvláště pokud tak činíš Ty.

 16. poznámkaKojote,musím se smát,nesměji se abych tě urazil,ale popíráš boha a sám se tak chováš.

 17. Fabbe, já popírám Boha, nikoli boha. A nevidím důvod, proč se nechovat jako bůh 😉

 18. jen poznámka.počet sem si nemohu než souhlasit.Jo depka je skutečně příšernost.měl jsem ji nedávno a z cela bezdůvodně ,víc to nechci prožít.odpověď nečekám jen ti přeju samé krásné dny.já vedu několik zábavných webů,takže mažu deně tak 200stovky mailů a to je na bednu i když je to samá chvála ahoj erich

 19. kibicno Kojote-nahodou! brouzdanim po netu jsem na tebe narazil-nechci bejt ten kibic co kritizujes,jenom ve zkratce -mas ve svich uvahach hrozne logicke chyby (jeste horsi nez ja v pravopisu 🙂 ) nechci ted rozlouskavat kazdy tvuj clanek cos napsal-neco se v nich tahne jako spolecna nit…a to je urcita povrchnost-neschopnost se ,,ponorit,, do problemu-ty se vnorujes pouze do tve predstavy jak to dle tebe je…mozna nekdy prohlednes ahoj Anton.

 20. @kibic: Hele, to je fakt komentář na hovno a myslím, že je nám to oběma jasný. Pokud budeš mít nějakou konkrétní připomínku ke konkrétnímu textu, rád se nad ní zamyslím.