Rozprodávám sbírku jazykových učebnic a slovníků

Z mnoha různých důvodů potřebuji peníze, většinu na věci nutné (je až neuvěřitelné, kolik institucí si žádá mé peníze), něco také na věci chtěné, a tak jsem se po dlouhém váhání rozhodl prodat na Aukru svou sbírku jazykových učebnic a slovníků, o níž jsem minulý rok psal ve svém článku o mně a o jazycích.

Ponechám si portugalštinu, s níž bych se rozloučit patrně nedokázal a o níž doufám, že se k ní jednou vrátím, z japonštiny mi zůstane jen japonsko-ruský slovník, protože by se stejně asi nijak zvlášť dobře neprodal a je dobré mít alespoň ten, dále si nechávám norštinu, neboť mě k ní něco velmi silně táhne, romštinu, protože je zábavná a rád se jí zabývám, učebnice umělých jazyků, protože mě to téma zajímá, učebnice jazyků mrtvých, neboť jsem vzdělanec, a konečně učebnice a slovníky jazyků běžných, tedy vše kolem angličtiny, s níž pracuji skoro denně, němčiny, o níž uvažuji a do níž se občas kouknu, ruštiny, o které také uvažuji a kterou stojí za to mít doma, a francouzštiny, protože i ta je upotřebitelná a navíc přeci neprodám učebnice, z nichž se učila moje maminka, to dá rozum.
Do světa tak odchází hauština, indonéština, bulharština, rumunština, bengálština, gruzínština, čínština, hindština, finština, dánština, svahilština, mongolština, jávština, novohebrejština, italština… a především japonština, nad níž jsem váhal opravdu dlouho. Pokud přemýšlíte o tom, že by bylo skvělé naučit se nějaký neobvyklý jazyk, rozhodně si mé aukce nenechte ujít a vydražte si, po čem vaše srdce touží! Rád odpovím na jakékoli dotazy ohledně té které učebnice nebo slovníku.
Stále mi doma zůstalo více podkladů pro studium, než kolik patrně dokáži v životě zpracovat, ale přesto to bylo bolestné loučení. Každá z těch knih mi svého času přinesla radost a uspokojení. Na druhou stranu si říkám, že takto mé učebnice a slovníky přinesou radost a uspokojení někomu dalšímu a dost možná navíc někomu, kdo je opravdu využije ke studiu. A já se, abych si udělal radost, začtu do gramatiky interlinguy v interlinguě (na kterou jsem si vzpomněl díky Ivanu Kupkovi) a bude mi také dobře…

PS: Prodávám také Sapkowského, protože až ho budu chtít znovu číst, někdo mi jej jistě zapůjčí, a raritní vydání Asimovovy "Foundation" ve Smékalově překladu jako "Základna" – vydáno v Brně v červnu 1989 nákladem 100 kusů! Četl jsem to, když mi bylo sedmnáct, ten překlad je skvělý, ale už jsem jinde a asi by mi to doma už jen leželo jako krásný, ale nenošený šperk… Dnes dám na Aukro též "Zasvěcení do praktické magie" od Cicerových, protože moje cesta se ubírá jinudy.

 

Všechny mé aukce, které končí 3. 9. 2009 odpoledne, naleznete zde:

Aukro.cz

Reklamy

komentáře 4

Filed under Co život dal... a vzal.

4 responses to “Rozprodávám sbírku jazykových učebnic a slovníků

  1. Czarna (wielka wiesmirna) wiewiorka

    SapkowskiKterého máš na mysli? No a brácha by myslím uplatnil španělštinu a arabštinu, máš li to.

  2. Veverko, klikni na ten bannerek na konci článku a uvidíš, co všechno prodávám. Pokud z toho něco chceš, zaregistruj se na Aukru a přihoď si.

  3. K dánštině se zbavuješ jen slovníku?

  4. LuciJe, učebnici nemám, jen ten slovník.