Pár slov k diskusím na tomto blogu

Etapa, kdy mě bavilo vést dlouhé komentářové bitvy, skončila. Skončila spolu s mojí ateisticko-materialisticko filosofickým obdobím. Takže nyní budu přistupovat k debatám následovně:

Když něco napíšu, tak to tak myslím, a je mi jedno, jestli o tom někoho přesvědčím nebo ne. To mi vlastně bylo celkem jedno i dříve, ale bavilo mě nacházet nové a nové argumenty a tříbit tak své myšlení. Nyní si ale připadám vytříbený tak akorát a nevidím důvod, proč dále pilovat právě tuto dovednost, když jsou zde další, jimž je třeba se věnovat. Z toho plyne: Pokud z vašeho komentáře usoudím, že jste četli nepozorně nebo že jste článek nepochopili, neomaleně vás na to upozorním, ale nebudu už znovu vysvětlovat, jak jsem to myslel. Pokud budete s něčím polemizovat, klidně to dělejte, ale pouze v případě, že byste mne upozornili na faktickou chybu, budu o tom vážně přemýšlet. Jinak vám prostě jen poděkuji za příspěvek a nechám vás, ať si věříte, čemu se vám zlíbí. Pokud mne budete chtít poučovat, je možné, že zareaguji ostře. Nevyžádané rady zde nejsou vítány. Zamyslete se předem, zda se vám opravdu chce investovat čas do dlouhého komentáře plného protiargumentů – patrně jej totiž nechám bez odpovědi a nebudu se s vámi přít…
Tato pravidla zde budou platit tak dlouho, dokud se mi bude chtít. Není vyloučeno, že někdy v budoucnu zase dostanu chuť na nějakou šťavnatou debatu. V takovém případě to patrně poznáte, moje výzva k ní bude nepřehlédnutelná.
Děkuji za pozornost…

komentářů 10

Filed under Co život dal... a vzal.

10 responses to “Pár slov k diskusím na tomto blogu

 1. To vůbec nevypadá jako špatný přístup.Asi bych si ho měl také osvojit. Konečně, číst měli trola naučit doma, nebo ve škole, a ne aby ho to někdo doučoval na blogu.

 2. Bretislav

  Dobré ráno 🙂Máš u mě jedno významné plus. Také jsem přestal mít v oblibě nekonečné kecy.

 3. černá vewiurrka

  Irwius a "buddhista"....se budou musit přesunost jinam, muhehe…

 4. jé, on vám na to neodpovídá 🙂

 5. Robert Wankes

  při vší úctě kterou k tobě chovám, blog je, (alespoň já ho tak chápu), prostředkem k vyjádření názorů a platformou k diskuzi o daném tématu (článku), pokud diskutovat nechceš (chápu, že na opravdu pitomé komentáře reagovat nehodláš), potom se zříkáš asi největší výhody blogu…a stává se z něj pouze místo pro tvou soukromou intelektuální onanii 🙂

 6. Roberte, tohle vždy bylo, je a bude místo pro mou soukromou intelektuální onanii. Jen jsem prostě v této chvíli ztratil zájem intelektuálně onanovat u komentářů.

 7. černá vewiurrka

  Hele....třebas Dfens či Sedazona take moc nediskutuji (proto jsu castejc taky zde nez u takovych nabubrelych stale se opakujicich onanistu). Cojot i kdyz nebude diskutopvat bude stale svuj..coz se o techto dvou ubozacich a pozerech rici neda.

 8. komatsu

  Takže satanistický dogmatik…píšu si…

 9. Komatsu, piš si, co uznáš za vhodné a piš si to kam chceš, jen nechápu, proč s tím tady opruzuješ.

 10. černá vewiurrka

  Komatsu....a proč by satanista nemoh být dogmatik? Podle mne se to k Satanovi docela hodí. A většina jejich bossů jsou také arogantní, útočná dogmatická hovada. Kojot je ještě superzlatíčko milé, mazlivé, tolerantní…