Nějaká sci-fi

Dnes jsem pro vás vyštrachal mikropovídku, kterou jsem napsal někdy v druhé polovině devadesátých let. Je to jen taková hříčka napsaná na základě skutečné události, ale třeba někomu zpříjemní sobotní podvečer…

NĚJAKÁ SCI-FI…

(Dáše Zelníčkové)

"Když mně to vážně nic neříká," povzdechla si dívka a upila ze své sklenice. Dvojice scifistů si vyměnila zoufalé pohledy. Zatímco se snažili srovnat si v hlavách, jak vůbec může někdo znechuceně odejít z Blade Runnera, objednala si další pivo. Vyzkoušeli všechny možné triky (viděli se s ní už po několikáté), ale marně. Ani osvědčené nalákání na kvalitní díla mezních žánrů v jejím případě nezabíralo.

Byla hezká, vtipná a inteligentní.

A neměla ráda fantastiku.

"A co vlastně čteš?"

"Hlavně historické knížky. O skutečné historii."

Oběma kazatelům fantastického žánru pomalu, ale o to jistěji, začínala docházet marnost jejich snažení. Ona prostě odmítala mít cokoli společného s čímkoli, co nepopisovalo pozemskou realitu. Jen nechápali, proč za nimi vlastně přišla. Zajímala se snad o reálné scifisty?

Vydrželi až do zavíračky.

*

Odemkla a vešla do bytu. Přestože bylo hluboko po půlnoci, dala povel k zatemnění oken. Teprve pak rozsvítila.

Zatímco kráčela k podprostorovému komunikátoru, mizely poslední zbytky lidské podoby a před snímači už stála ve své pravé podobě příslušnice starobylé rasy Xipe. Letmým dotekem jednoho z chapadel přístroj aktivovala. Před ní se objevil trojrozměrný obraz tajemníka Úřadu Pangalaktického impéria pro primitivní civilizace.

"Tak co, D’Asho, jak pokračuješ?" zeptal se tajemník.

"O historii planety už vím všechno podstatné, takže jsem začala důkladně studovat místní obyvatele. Jsou docela milí, jen se mi pořád snaží vnutit nějakou sci-fi…"

Reklamy

komentářů 5

Filed under Povídky a příběhy

5 responses to “Nějaká sci-fi

 1. Robert Wankes

  MOC hezké !!!:-) SF mění člověka, jeho mysl, uvažování…taky z tebe "reálné" okolí někdy šílí?

 2. Roberte, to scifistické období je už dávno za mnou. Teď se zabývám magií, což je ovšem vlastně skoro totéž… 😉

 3. LZ

  Také se přidávám ke chvále povídky – pobavila a zpříjemnila podvečer 🙂

 4. Jo, to byly časy, když jsme tehdy s kamarádem balili Dášu na scifi… A ujeli jsme si na tom tak, že nakonec byla scifi důležitější než to balení… :))

 5. černá vewiurrka

  jooo jo....když si jeden známý chtěl vyzkoušet můj stav mysli jež nechápal, poradil jsem mu aby několik nocí hrál stále po sobě Fallout..a zadařilo se dostal se do toho tak hezky že měl pak problém vrátit se zpět do reality vlastního žití.