Úprk před zlem (sen)

Dnešek byl po všech stránkách divný den. Den plný bolesti a temných snů…

Ráno jsem se probudil z jakýchsi temných snů, z nichž si nic nepamatuji. Po probuzení mi bylo příšerně, byl jsem nesoustředěný, úzkostný a vyplašený. Bolelo mě celé tělo. Stupňovalo se to a nakonec jsem si vzal Lexaurin a na chvíli si lehl. Usnul jsem a opět přišly temné sny, z nichž jsem si zapamatoval jen skutečnost, že v nich vystupovala moje psychiatrička a že šlo o vleklou a ubíjející noční můru. Když jsem se opět probudil, uvědomil jsem si, že musím zařídit předání jedné knížky člověku, který ji vyhrál na Aukru, a na poslední chvíli jsem vyrazil na dohodnuté místo srazu. Vše proběhlo hladce, vrátil jsem se domů a cítil se příšerně. Znovu jsem ulehl do postele a opět jsem usnul.
Tentokrát si ze snu pamatuji, že jsem prchal před nějakou extrémně zlou bytostí, která mě chtěla dostat. Díky tomu jsem postupně získával různé zvláštní schopnosti. Ocitl jsem se na Výstavní, kde jsem prožil dětství a mládí, a navštívil jsem bratra, který se právě stěhoval do bytu o patro níž (ve skutečnosti se můj bratr v této době opravdu stěhuje, ale za Brno). Byli tam i někteří moji přátelé, kteří se věnují magii, a právě malovali byt. Důrazně jsem jim řekl, aby nikoho a za žádných okolností nezvali dál. Věděl jsem, že ta bytost nemůže vkročit do míst, kam není pozvána. Zazvonil zvonek a bratr šel otevřít. Slyšel jsem, jak říká: "Pojďte dál." a pak jsem slyšel hrozné výkřiky. Vyskočil jsem z okna v pátém patře a narostly mi křídla, díky nimž jsem zbrzdil pád a rozletěl se pryč. Musel jsem se mít stále na pozoru. Bylo to velmi úzkostné a vyčerpávající. Prchal jsem světem, dokud jsem nenarazil na jakýsi starobylý klášter, kde jsem chtěl požádat o azyl. Nechtěli mě přijmout s tím, že jsou uzavřené společenství. V tom okamžiku jsem se začal probouzet, ale sen jsem dále "dosníval" formou denního snění. V té fantazii mě nakonec vzali mezi sebe, ale pak se bytost opět objevila a hrozila, že bude zabíjet nevinné lidi tak dlouho, dokud mne nevydají. Rozhodl jsem se to ukončit a vydat se jí do spárů.
Ve chvíli, kdy píši tento zápis, jsem úzkostný, zesláblý, těžce se mi dýchá, cítím bolest v těle a nechce se mi žít…

komentářů 10

Filed under Sny

10 responses to “Úprk před zlem (sen)

 1. Moje zkušenost s utíkajícími sny: stejně mě to jednou dohoní. Nezbývá než se zastavit a čelit tomu čelem.

 2. No jo no, to já dělám. Ale je to na dlouho.

 3. LZ

  Jo jo, u mě dneska taky nic moc (i když ne tolik),možná je to ve vzduchu :-)Připomnělo mi to, že jsem v několika snech, kdy jsem byla něčím ohrožená, použila proti zdroji ohrožení "vyšší sílu" (techniku nebo něco, co mělo moc to zastavit, zvrátit v můj prospěch). Napadlo mě, jestli máš ve svém systému víry něco, co dokáže zvládnout tu temnotu, která tě pronásleduje. Minimálně bys jako satanista za tu sílu mohl považovat sám sebe (ty jsi bohem). Omlouvám se, jestli je to třeba moc osobní nebo nevhodná poznámka. Jen jsem získala dojem, že přiznáváš "temné straně síly" možná až příliš velkou moc (aspoň z mého pohledu)a že věříš spíš tomu, že tě to dostane a ty proti tomu nic nezmůžeš. Ale každopádně máš můj obdiv za odvahu a umění to zvládat:-)

 4. Robert Wankes

  nestává se to naštěstí často, ale občas mám taky opravdu ZLOU noční můru, to se pak budím hrůzou a třepu se, než mi dojde, že to byl jen sen…dlouho jsem o tom přemýšlel, jediné vysvětlení (krom toho, že je to JEN sen) mi přijde, že v astrálu, kam duše v noci putuje (pokaždé???) lze skutečně narazit na hodně zlé bytosti…a taková noční můra, je napůl zapamatované setkání s astrálním démonem…(ale nevím, jak říkám, tohle je má interpretace, co myslíš?)

 5. černá vewiurrka

  Malovali byt....pomocí magie doufám? Ještě by to chtělo slušivé klobouky s nápisem MÁK…

 6. To je hrozný pocit. Bez-moc. A co bys mohl změnit ve dne, aby tyhle zlé sny přestaly? Něco příjemně vonného pro sebe udělat?

 7. Já teď nemám sílu odpovídat. Třeba později.

 8. 7: No jasně! Přece snad nikdo nečeká, že budeš na všechno a hned odpovídat! Třeba vůbec. Hlavně se měj líp.

 9. Robert Wankes

  ..fakt by mě zajímalo, co si o té mé teorii myslíš

 10. To máš tak, Roberte – myslím, že koncepce "astrálu" je metafora, jíž lze leccos dobře interpretovat. Potíž je v tom, že astrál je sice "zakoušen", ale postrádá solidní fundament, o který by se mohl opřít. Když jej ve smyslu Tvé otázky nahradím třeba kolektivním nevědomím, bude smysl stejný…