Sny o konopí

Je to neuvěřitelné, ale před třinácti lety jsem napsal báseň plnou nostalgie! Co bych asi napsal teď, kdyby mě poesie neopustila?

Sny o konopí

Nad sklenkou sedím kdesi sám
a na konopí vzpomínám
na starou Traubku, na setkání
a bezčasé cesty městem
na život splývající se snem
prchavou krásu okamžení…

Je to pryč…

(1997)

 

Cítím se teď velmi nostalgicky 😉

Reklamy

komentářů 5

Filed under Poesie

5 responses to “Sny o konopí

 1. strojmir

  Mě držela se jen krátce než odešla. Dovolím si přihodit malou větičku.Ach, zase bych rád jel do neznáma vlakemOrient express na krabičce s tabákem.

 2. Ten verš není špatný, jen mi připadá nějak násilný. Ale má potenciál. Určitě by šel vypilovat. Teď mě ale nenapadá jak…. No – nějak to udělat úsečnější…. "Zas jednou / do neznáma vlakem / Orient Express / na krabičce s tabákem" … nesedí tam to "na"… ale bez toho to ztrácí logiku. Mělo by to končit "krabička s tabákem". jak to udělat? Nostalgicky vzpomínám na ty dávné dny, kdy jsme takto s MUMem alAthinem pilovali básně…

 3. strojmir

  Máš pravdu, jenomže já to vyhrábl z paměti a už to nějak neřeším, tak jsem si řekl, nechám to být, pro mě byl důležitý autentický pocit když vznikl. Ale vím, že by mohl být lepší.

 4. strojmir

  Ještě jsem si vzpomněl na jednu, vlastně by se mohla vztahovat i k tomu co jsi napsal v článku bůh,satan… o tao či satanovi(nebo pan tao hehe). Taková nenáročná mystika. Ale pozor i s ní se dá doputovat nedobrovolně do léčebny D:Jednou si takhle vyjít ven, ustrojen pouze údivem. S větrem odvanout, s deštěm stéci, vyšumět s listím na stromech, s včelami nektar sát když tisíc piček rozevírá sad. Po celý boží den ustrojen údivem.

 5. Hm. Není to špatné, jen je to takové strojené 😉 Tisíc piček, to je dobré!