Kojot na Twitteru aneb informační servis

Jak jste si již patrně všimli, obohatil jsem tento weblog o výstup z Twitteru. Důvodů bylo několik, tím hlavním je moje potřeba dělit se se svými čtenáři o to, s čím se na internetu setkávám, v menší míře pak s občasnými – a doufám, že přiměřeně inteligentními – "výkřiky do tmy".

K tomuto účelu už delší dobu používám Facebook, ale ne každý je fandou tohoto média, třeba proto, že po uživateli požaduje více soukromých dat, než je některým lidem příjemné. Twitter může odebírat kdokoli a ani se kvůli tomu nemusí registrovat, i když registrace (vyžadující pouze e-mail) mnohé usnadní, chcete-li odebírat zprávičky z více zdrojů. Nespornou výhodou Twitteru je také skutečnost, že nemusíte nikoho prosit o "přátelství" – prostě si ty, jejichž příspěvky vás zajímají, přidáte do odebíraných zdrojů.
Nevýhodou je, že příspěvky nemůžete přímo komentovat, můžete na ně pouze reagovat ve vlastním "tweetu". V tomto směru vám vycházím vstříc – popadne-li vás neodolatelná potřeba se k nějakému mému "tweetu" vyjádřit, můžete tak učinit v komentáři pod právě aktuálním článkem, přičemž do nadpisu příspěvku jasně uvedete "Reaguji na Twitter" a v komentáři jasně uvedete, čeho přesně se váš komentář týká. Ale nepřehánějte to – pište jen tehdy, když budete mít k dané záležitosti nějakou novou informaci.

PS: Pokud normálně Twitter nepoužíváte, rozhodně si občas klikněte na výpis všech zpráv ("Starší tweety ZDE."), protože skript na tomto blogu nepodporuje tzv. "retweety", tedy to, co pošlu dál od někoho dalšího. Posílám dál výhradně zajímavé věci. 😉

Reklamy

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Kojot na Twitteru aneb informační servis

Filed under Porůznu

Komentáře nejsou povoleny.