Seznamte se: Sedmdesátinásobná mistryně rev. Iveta Andromeda Woodová

Jsou lidé, pro které jsou co se pomoci druhým týče, přijatelné pouze racionální a vědecky důkladně podložené metody. Jsou jiní, kteří věří v léčitelství, magii, astrologii, homeopatii a další podobné záležitosti. Někde mezi tím se, v jakési šedé zóně, se nacházejí psychoanalytici, hlubinní psychologové či organizátoři rodinných konstelací. Já jsem v podstatě velmi tolerantní člověk. Dospěl jsem k závěru, že lidský život sestává z větší části z iracionality a tudíž i iracionální formu pomoci vnímám jako přípustnou, pakliže ovšem neškodí (například doporučením přestat brát léky). Můj skeptický zápal však již vychladl a nemám valnou potřebu kritizovat ten či onen iracionální směr. Nicméně to, co jsem objevil na stránkách reverendky Ivety Woodové, a dále to, jak se projevovala v internetových diskusích a co na sebe, chtíc či nechtíc, práskla, je tak neuvěřitelné, že to prostě stojí za článek.

Představte si dvaatřicetiletého člověka, který o sobě tvrdí, že je mistrem zhruba (sic! – ani to neví přesně!) sedmdesáti systémů… No, věřili byste tomu? Hned mě napadlo: Devět řemesel a desátá bída. V tomto případě sedmdesát řemesel a sedmdesátá první bída. Ale jaká bída? Možná, že se na tom opravdu dá i vydělat, i když myšlenkové pochody člověka, který se nechá, často i jen na dálku, za patřičnou sumu zasvětit do toho kterého spirituálního systému, za což vyplázne spoustu peněz a patrně dostane nějaký pěkný certifikát, jsou pro mě opravdu tvrdým oříškem. Jo, další, co mě napadlo, je cosi jako diagnostika. Já samozřejmě nejsem psychiatr či psycholog a neznám paní Woodovou osobně, nicméně z jejího internetového projevu v diskusích a z toho mistrování v desítkách směrů mám pocit, že pokud něco takového o sobě člověk píše a myslí to vážně, pak pravděpodobně trpí silnou narcistickou poruchou osobnosti spojenou s extrémní megalomanií. Rozumějte: Já jsem samozřejmě také narcis, dokonce velký narcis, koneckonců jsem spisovatel, ale do takovýchto výšin jsem se nikdy nevypracoval. Posuďte sami (za chvíli ocituji Darkenovo velice výstižné resumé a po něm některé další "highlights" z flame war u Codyho, přičemž vynechám záležitosti týkající se původního tématu, tedy Tasselhofovy recenze časopisu Sabatník – pro ty, kdo se genezí celé záležitosti nechtějí zabývat, jen stručně: paní Woodová mimo jiné založila pohanské občanské sdružení Matera Opidum, pak ten spolek vydal časopis a Tasselhof na něj napsal vcelku pozitivní recenzi s trochou kritiky, kterou ovšem představitelé spolku Matera Opidum psychicky neunesli a rozdováděli se v komentářích pod tou recenzí. Pak převzal štafetu Cody, který neomezoval komentáře a nesnažil se tak usilovně o to, aby debata byla slušná, což udělal dobře. No, a já na celou věc nyní nabídnu další úhel pohledu).
Darken: "Pánové, vy si z toho děláte srandu, ale zkuste si na chvíli přiznat, jak dobrá Iveta Woodová opravdu je: Kdo jiný může říct, že byl v minulém životě druid a v jeho druidské vesnici ho navštívil Ježíš, aby ho naučil léčit světlem? Vždyť je to mistr v celkem 20 energetických směrech a do většiny z nich Vás zasvětí i na dálku! (jen nevím je -li u dálkového zasvěcení sleva či příplatek). A mezi těmi směry jsou takové proslulé techniky jako: Deep Red Reiki, Dolphin Reiki, Imara Reiki, Seichim Reiki a mnoho dalších *Reiki.
(viz. její web http://www.hatnamonreiki.com/)
Iveta Andromeda Woodová dokonce rozvinula reiki tak, že má dokonce pět stupňů místo tradičních tří. Tak hluboko do tajů této energie pronikla (plus dva další semináře k vyinkasovaání, že?).
A to nemluvím o jejím super übermagekulervoucím systému "Smrtící světlo": Úroveň, ze které pochází Luz Mortare vědomí pochází z hladiny, která existovala několik tisíc duchovních dekád před démonobohy. Tento systém mi byl věnován v lednu roku 2007 bytostí, které jméno nelze vyslovit, při exorcistické a magické práci.Inu, Voldemortovi se povedl hezký žert, zdá se.
Iveta Andromeda Woodová vás dokonce naučí vyrábět si vlastní tachyonové produkty, za což by si většina těch nedouků v CERNu ochotně uřízla pravou ruku.
Obzvláště mi vyrazilo dech: Další zasvěcení do Tachyonů. Naučíte se vytvářet Laserové antény pro přesné nasměrování Tachyonového záření. Naučíte se vytvářet Tachyonovou anténu ze svého vlastního těla. V Tachyonu 9 zvýšíte svoji energii o 300 %. Naučíte se zasvěcovat do všech stupňů Tachyonů.
Přiznejte si, že všichni Ivetě jen závidíme. My, kteří se posledních pár let snažíme nějak uspět na jedné spirituální cestě prostě musíme zákonitě blednout závistí, když vidíme ne o tolik staršího člověka, který má tolik mistrovských titulů."
Na toto, a zvláště vtipné je, že na zmínku o dvaceti mistrovských titulech, paní Woodová zareagovala takto: "To je ale hnus… No… s čím mohu jenom souhlasit je Tachyon Reiki. Je to žádaný paskvil, který s tachyon energií ani s laserem nemá nic společného. (…) No a ještě bych doplnila, že jsem Mistrem zhruba 70 systémů za posledních 10 let…"

Na to jsem jí napsal: "Iveto, rozumím tomu správně tak, že tady veřejně přiznáváte, že přinejmenším jedna vámi nabízená služba je paskvil?"
Odpověď: "Ad Kojot – o systému si mohu myslet cokoliv a popravdě řečeno mezi moje koníčky patří kvantová fyzika. Služba je něco jiného. Nabízím kompletní proškolení v systému Tachyon Reiki. Nejsem jeho tvůrce a nenesu zodpovědnost za nepřesnosti, se kterými se předává!! Moje služby jsou komplexní."

Pokračujme v dialogu po této linii:
Kojot: " Iveto, nějak mi to nedochází. Jak může být člověk mistrem v paskvilu? Jak to souvisí s komplexností vašich služeb? Jak je to s vaším svědomím, když „kompletně školíte" v systému, který je postaven na principech, kterým nevěříte? Proč to vůbec děláte? Nebylo by lepší dělat jen ty směry, kterým alespoň věříte a které nepokládáte je za paskvil? Tohle mi hlava fakt nebere, to je – zveličeno – asi jako kdyby Jiří Grygar pořádal kurzy astrologie…"
A výborný postřeh k tomu měla LuciJe (jíž z poněkud nepochopitelného důvodu hrozila paní Woodová žalobou – ani mě to zřejmě po zveřejnění tohoto článku nemine): " K tomu musím přiznat, že mě skutečně fascinuje, když mi někdo vyhrožuje žalobou za údajné prznění Deep Red Reiki hned pod větami, ve kterých přiznává, že věty z její webové nabídky-
Tato zasvěcení vám přinesou schopnost si vyrobit svoje Tachyonové produkty, které jsou nyní velmi populární, nicméně jsou opravdu drahé. S těmito zasvěceními budete schopni si vyrobit svoje vlastní Tachyonové produkty, které vám mohou pomoci ve vašem duchovním vývoji, ale také v každodenním životě.
– jsou nepravdivé a tedy kdyby přišlo na věc, kterýkoliv zasvěcený může zcela seriózně podat žalobu (když už jsme zase u toho) na paní Woodovou za to, že prodala schopnost vyrobit si tachyonové produkty, a nejen, že to nefunguje a zasvěcený si nic takového nevyrobí, ale prodávající o tom dokonce ví a na jiném místě to veřejně píše na internetu.
Budeme si zase povídat o morálce a tom, kdo patří na blacklist reiki mistrů? Nebo je v pořádku lhát a podvádět a naopak říkat věci na rovinu, což jsem já ve své konverzaci se Sylvou na téma DRR udělala, stejně jako to dělám u svých klientů se považuje za nevhodné a nežádoucí? Doporučuje se zametat napřed před vlastním prahem."
Další perla paní Woodové: "Navíc, pokud se nemýlím, tak jsou Tachyonové antény psány s velkým T, což znamená, že je to jméno, nikoliv popis." A je to vyřešené.
Na Codyho blogu je toho pochopitelně mnohem více, já jsem vybral jen to podstatné, co se týká praxe provozované reverendkou Woodovou. Přejděme nyní k závěru.
Zamysleme se nyní nad tím, co v diskusi nezaznělo, totiž kolik času v průměru paní Woodová potřebovala k získání jednoho mistrovského titulu či zasvěcení. Na svých stránkách paní Woodová uvádí, že se práci s energií zabývá od roku 1986 (tj. od svých osmi let) a poprvé byla jako čarodějnice vysvěcena v roce 1995. Buďme ale hodně tolerantní a připusťme, že paní Woodová byla zázračné dítě a pracovala na svých sedmdesáti mistrovských zasvěceních již od roku 1986. V tom případě: 2010-1986=24 let. To znamená, že po tuto dobu prošla třemi mistrovskými zasvěceními ročně. Pokud bychom však brali jako pravděpodobnější, že s tím začala až jako dospívající slečna, tedy v roce 1995, kdy jí bylo sedmnáct, pak na těch 70 mistrovských zasvěcení měla pouhých 15 let, což znamená v průměru 4,66 mistrovských zasvěcení ročně, což znamená v průměru jedno zasvěcení každé dva a půl měsíce. Pokud bych však měl vzít vážně její tvrzení, že je mistrem sedmdesáti systémů za posledních deset let… WOW! To by znamenalo sedm titulů ročně – tj. nový titul každých 52 dní! Dech beroucí! Opět se mi hrne na mysl jedno neodbytné slovo… jaké, že to je? Jo, už vím: RYCHLOKVAŠKA.
Ale to není vše: Nyní se dozvídáme, že paní Woodová patří k Mistrům ze staré školy, kteří procházejí maximálně (sic!) 16 zasvěceními za rok. Kvalita předaných zasvěcení a informací se odráží na ceně (SIC!). No, řekněme, že snad nemyslela vysvěcení mistrovská, to by pak musela být mistryní 160 systémů. Nicméně každých 23 dnů je dle svých slov reverendka Woodová do něčeho zasvěcena. Věřili byste tomu?
Může někdo brát něco takového vážně? Tohle je prostě moc nejen na člena Klubu skeptiků, ale i na člověka, který nějakou tu esoterní praxi provozuje (konec konců je zajímavé, že Mart, který se stal terčem sžíravé kritiky Filipa Tvrdého se sám pustil do sžíravé kritiky rev. Woodové). A myslím, že to snad už ani není obyčejný podvod či bídná komerční magie. Takový přístup snad už ani není dobrý pro kšeft! I když – kdo ví. Po světě běhá spousta pitomců. V každém případě však v případě paní Woodové nabývá esoterní byznys opravdu nových a těžko uvěřitelných dimenzí…

 

EDIT: Netušil jsem, že takových sběratelů pochybných esoterních majstr titulů je víc. Takže začínám tvořit seznam dalších fiškuntálů tohoto typu, ať nemá rev. Woodová pocit, že je to jenom proti ní. Jakékoli informace o dalších takových uvítám:

* Hana Homolková – mistr různých druhů reiki a energií

* Oldřich – zakladatel společnosti Synergie HB o.p.s. – "zasvěcovací balíčky". No, neberte to! 😉

komentářů 91

Filed under Úvahy a postřehy

91 responses to “Seznamte se: Sedmdesátinásobná mistryně rev. Iveta Andromeda Woodová

 1. Coreyemma

  Lili: no, mě to tak decentně nudí, mam už na to všechno asi prostě jinej pohled. ale tak, když jsou prázdniny, něco od kojota si vždycky ráda přečtu.

 2. Smazání urážlivé diskuzeDobrý den, prosím o smazání této urážlivé diskuze. Děkuji Maun.

 3. Coreyemma

  Maun: klid, vždycky když se vyplaví v pohanských vodách něco nového, projde to všemi kruhy pekla. nenechte se tím rozčílit a zauvažujte, zda nemáte přeci jen blíže k new age.

 4. Madsheep

  Co je tu kde urážlivého?

 5. Nu, přeci jakkákoliv kritická nóta na adresu spolku Matera Opidum. ještě, že nepodleháme jejich etickému kodexu. Pak by jsme je mohli leda tak chválit 😀

 6. @František Quentin Maun: A článek můžu ponechat? 😉 Ne, vážně, nic mazat nebudu, byla to podnětnější diskuse, než jsem vůbec čekal a mimo jiné odkryla, že takových fiškuntálků, jako je rev. Woodová je v Česku víc, tudíž to berte z mé strany jako obecnou kritiku všech sběratelů/prodavačů esoterických titulů ve velkém.

 7. FQMaun

  Kojot neni KokotJa se porad divim, kdyz tedy nekoho obvinujete a pomlouvate, tak to neni urazlive. Me by to urazilo. Proč nezajedete za paní Woodovou a nepovídate si o věcech, které tady od bloku střílíte.Panove a damy, verim na karmu a carodejnicke pravidlo 3×3, takze hodne stesti. Maun

 8. Já se s R.I.A.W.H. sejít chtěl a poslala mě do prdele. Jsme prý moc zlý a ošklivý. Asi budu kryptosatanista La Veyovského typu:-)

 9. Já bych podotkla, že se zmiňovanou paní Woodovou jsem si povídala cca 3x a nemám problém zde napsané kdykoliv zopakovat. Mimochodem, pročpak na mě Sylva Stránská, další ovečka z vašeho sdružení, plive špínu v diskusi, ale když jsme se viděly osobně (a ona na mě po tomto setkání písemně nenechala nit suchou), mlčela celou dobu jako ryba? Vy stojíte jen o to, aby lidé říkali věci o vás soukromě a osobně, ale naopak už to tak nevnímáte?

 10. Mimochodem – tak tohle mě opravdu pobavilo: http://cs.wikipedia.org…istou:HtrBTW: Na rozdíl od paní Ivety já na Wikipedii jsem: http://cs.wikipedia.org…ol%C3%A1k 😉

 11. Těch "několik tisíc lidí" zní vtipně – vzhledem k tomu, že má systém jediného mistra – to pořádá kurzy na stadionech?

 12. Tak mne napadlo……když jsem si to četl: ,,Haleluja wole! Za pět korun požehnám, za deset zasvětím a za patnáct…to raději ani nechtějte vědět“.Teď vážně. Vadí mi na tom jedna věc, ale to je asi dané dobou, proto to beru z osobního pohledu jako člověk, který ví, že se narodil do jinýho světa než jakej je tu teď a že je tudíž jasný, že mu nerozumí a nechápe ho, z čehož následně plyne jisté pohrdání z obou stran. Ale zpět k tomu, co mně osobně vadí. Kdybych jakoukoliv magickou školu postavil rovnu řemeslu, pak bych se zeptal _JAK_ dlouho to trvá státi se kovářským mistrem. Jednak použití titulu ,,mistr“ staví onu věc na úroveň řemesla, což mi nevadí, ale v tomto způsobu chápání to není věda a tato cesta bude mít svá omezení, leč i tak by bylo lze očekávat, že ten, kdo užívá titul mistra bude schopen vykonání určitého souboru úkonů v kvalitě lepší než dobré. Pokud se nezbytné pensum úkonů limitně blíží nule, může být mistrem každý a to bez jakéhokoliv studia, dokonce i bez osvojení si základních dovedností, jenomže takový titul má jediné užití – k chlubení se před kavárenskými povaleči, kteří jsou v podstatě zhruba stejně neschopní.

 13. Problém u titulu Mistra v reiki je to, že ho nové linie prostě a jednoduše převzaly pouze ve smyslu "zasvěcující". V Usuiho systému se k tomuto titulu člověk musel propracovat a nebyl do této fáze připuštěn kde kdo (dneska už to taky úplně neplatí, ale zas tak instantní to stále ještě není).

 14. strojmir

  Mno do tohohle šťourat nebudu, bo jde to naštěstí někde okolo mne. Ale k tomu Kristu a druidům. Nemám na to vlastně žádný názor, protože jsem zatím krista nepotkal a v té době jsem nežil. Ale čistě časově by to setkání možné bylo(pakliže ovšem připustíme ,že zmrtvýchvstalý kristus po zemi nějaký čas putoval patrně v netělesné formě, nebo šlo o někoho jiného?), jak známo Keltové, kteří se svobodní udrželi jen ve Skotsku a Irsku, tam však přijali křesťanství a vytvořili svébytnou křesťanskou kulturu s prvky původního náboženství.

 15. putnik26

  V SR je to podobneAby ste si nemysleli ze o proti Slovakom nejako bodujete tak tu je len tak namatkovo podobny priklad: http://www.meditacia.sk…svatenia/V nasich koncinach je Reiki mafia vcelku slusne rozvinuta a pohybuje sa tam par velmi zaujimavych individuii zrelych na psychiatriu.Ja osobne povazujem Reiki za velmi dobru dojnu kravu a jeden cas ked som bol vo financnej tiesni uvazoval ze spacham nieco podobne ale nejake zbytk svedomia sa vo mne ozvali a vykaslal som sa na to :DAle trosku vaznejsie videl som par osob ktore po zasvateni mali velmi slusne naburane energie v tele. Jednej osobe stoho preplo tak ze skoncila na psychiatrii. Reiki technicky vzato funkcne je, len na to aby sa ho clovek naucil pouzivat ucinne nestaci par vikendovych seminarov. Na liecenie musi mat clovek vynikajuce znalosti o anatomii beznej a potom aj o "okultnej" napr. Cinskej. Prave preto je jednoduchsie zasvacovat ako liecit 😀

 16. Díky za informace. Ono to tak bude asi všude…

 17. dinen

  Ještě jednou Kristus v druidské vesniciDruid byl nejvyšší možný titul (pominu-li arcidruida) dosažitelný po nějakých dvou dekádách – v té době tedy cca polovině života. Druid byl soudce, věštec, obřadník, "kouzelník", učitel, strážce tradic a zákonů kmene. Druidem se člověk nerosdil, musel se jím stát. Byť je jasné, že leckde byl přístup k druidskému stavu omezen na elitu – tedy původ z nejvyšších společenských vrstev. Ale rozhodně se člověk druidem NERODIL! A navíc! Ze samé podstaty je to stejný nesmysl jako zmiňovat existenci vesnice obývanou výhradně Ptahovými knězi či vesničku chaldejských mágů.

 18. Dínen, ono je sice jasné, že si to celé Iveta vycucala z prstu, ale i tak díky za zasvěcený názor. Inu, v jejím myšlenkovém světě se člověk stane Mistrem za týden, proč by se tedy nemohl rovnou narodit jako Druid. 😉 Ubohá, ubohá komerční magie, a nejhorší je, že se vždy najde dost pitomců, kteří jí na to skočí a my s tím nic nenaděláme… :-/

 19. Liliana

  Myslím, že paní Woodová mohla získat tyhle údaje z regrese nebo podobné metody. Problém je, že tenhle typ zážitků z minulých životů nelze brát jako historický fakt, protože jde velice často o symbolickou zprávu duše nebo podvědomí. V jejím vnitřním světě to tedy může takhle být, ovšem veřejně bych to prezentovala jen jako kuriozitu.

 20. David

  Reiki ano nebo neAhoj, ty chtel jsem zrovna navstivit Ivety kurzy reiki. Tak ted nevim. Mluvil jsem s lidma, ktery reiki pomaha v tom resit problemy. Co byste mi teda doporucovali. Muj problem je, ze porad se snazim najit v sobe toho chlapa, bojvnika. Diky odpovedi.

 21. Davide, já jsem ohledně reiki sice skeptický, ale někteří lidé si to chválí a funguje jim to. Ale: Rozhodně bych nevěřil nikomu, kdo by mi řekl – "dej mi peníze a já tě zasvětím třeba i na dálku, nebude tě to stát žádné úsilí" – atd. Obrať se na LuciJi (Christine): http://christine.bloguje.cz…u.php Myslím, že ti poradí dobře.

 22. [68]druidskou vesnici si z prstu nevycucala Iveta, ale autorka systému Linda Horton, tahle hrůza je skutečně citací z manuálu.[70] Davide, reiki může skutečně v mnoha věcech pomoci, je to však primárně léčitelský systém. Na druhou stranu se jím obecně dá působit i na vlastní psychiku. Každopádně záleží na tom, co přesně hledáš – pokud je to muž-bojovník uvnitř, reiki Ti tohle instantně nedá. Z alternativnějších metod mám v tomto směru velice dobré reference na kurzy Jana Bílého pro muže. Jan Bílý je lektor systemických konstelací a mužskými kurzy se zabývá už poměrně dlouho (jelikož muž nejsem, mám osobní zkušenost pouze z obecně přístupných kurzů, ale byla jsem velmi spokojená – a to jsem velmi přísná co do hodnocení :-). Kromě jiného pravidelně působí v pražské Maitree a jako "ochutnávka" se dá vyzkoušet některý večerní kurz.Pokud Tě zajímá některý z běžnějších směrů reiki, ozvi se mi na e-mail a můžeme se domluvit, pokud Ti nevadí skripta v angličtině.

 23. David

  Ahoj, děkuju za informace. Ty jo, to jsem ani necekal, ze se toho tolik dozvim. Pan Bílý ten vypadá zajímavě, zkusim ho. Hodně mě láká Hatnamonrei u pani Woodove, ale nevim jeste proc. No trochu tusim. Kdyz jsem si precetl na strankach, co tam vsechno uci, tak to je mazec. Existuje neco podobny bliz Praze. Jsem z okoli Prahy a tak se mi moc do Vysokyho Myta nechce. Jo a jeste me laka magie. U koho se ucit. Dik za informace. David.

 24. Co třeba u sebe?

 25. Zrovna Hatnamonrei je systém, který vytvořila Iveta sama a je taky jediná, kdo ho vyučuje. Sice se o něm píše, co všechno se v něm člověk naučí, ale pokud vezmu v úvahu výstupy některých absolventů na téma "mé ego je zcela srovnané a své emoce mám pod kontrolou", případně "Hatnamonrei mě naučilo rozpoznat manipulace a odolat jim" a následné popření toho, co říkají jejich chováním, v tenhle systém bych asi důvěru nevkládala. Navíc se stávají poměrně známými informace o tom, že jsou z kurzů vylučováni žáci pro údajné "zneužívání systému", přestože tato informace není podložena ničím jiným, než pocity Ivety a spol. (i když se dotyční brání, že to není pravda), nebo třeba to, že v systému používané symboly naráz přestávají fungovat, případně že půlku žáků složí zánět ledvin…Kdyby nic jiného, ten systém je dlouhodobě a v širším měřítku nevyzkoušený a čas od času se v něm evidentně něco "posere".V tomto směru bych skutečně doporučila spíše některý z magických výcviků, kde se k podobným či stejným výsledkům dopracuješ taky a to mnohdy s nižšími náklady a hlavně výrazně nižším rizikem.

 26. Coreyemma

  Davide, kolik ti je let?

 27. Liliana

  [75]Toho jsem si také všimla – třeba ty předpoklady na Etapu II. zjevně dokonale nezvládá ani tvůrkyně a vyučující mistryně systému.

 28. No, právě. Navíc – ona sama tvrdí, že Hatnamonrei není pro sběratele titulů. Přesto se všude podepisuje s tituly Rev. a Htr. Titul Rei si za jméno psala vloni…

 29. Kojote, opravil jsem Ti tři překlepy ve Wiki hesle – mohl by sis tam mimochodem dodat fotku.Jako obyvkle jsem se pobavil a poděsil; mimochodem, vím, že máš rád Velinského, přečti si od něj "Případ Atlantis", úžasná kniha i na toto téma.Jinak jsem si vzpomněl na věštce a pod. v nočních hodinách v televizi – "Mně se zdálo, že jste hrozná píča" – paní ovšem zareagovala úctyhodně.

 30. P. S.: Poněkud mne zaráží, že Tasselhofova recenze narazila na tak prudký odpor. Mně připadá slušná. A krom toho – snad čím víc recenzí, tím líp, ne? (Čím víc dobrých, tím ještě víc líp, samože.) A to vím z vlastní zkušenosti z rybníčku poezie prolezlého žabomyšími válkami a osobními nenávistmi. Dosti už o tom, jdu zkusit extrémní žehlení… (potutelně).

 31. David

  Ahoj, je mi 25 let, nekdo se me na to ptal. Kamaradi mi rikaj Kamikadze, takze Hatnamon vyzkousim:-)))). Je tam pry i ochutnavka Hatnamonrei Patroni. Tak zkusim to a pak treba pujdu dal ale to uvidime. Mam zkusenosti s SRT,takze celkem leceni osobnich veci mi nedela problem. Ikdyz priznat si nekdy, co delam blbe a ze nekdy za moje problemy nemuzou kamaradi ale ja sam, no to byva hlina. Mate nekdo podobny zazitky?Ok. Magii – no jeste se zeptam na dlasich forech.Lucko, ty mas zasveceni Hatnamonrei nebo jses s nekym v kontaktu, co to aktivne dela. Jsem si rikal, ze jak pises, ze je to docela narez, ze bych zkusil jeste se s nekym setkat nebo aspon pres email…Zatim se mej fajn a diky. David.

 32. Zasvěcení do Hatnamonrei rozhodně nemám, jsem poměrně vybíravá v tom, do čeho se nechám napíchnout 🙂 Každopádně jedna moje blízká kamarádka ho již poměrně dlouho studuje.

 33. Andy

  Davide, já zasvěcení od paní Woodové Ivety mám.Předtím jsem měla již 10let Usuiho reiki II. stupně.Nic extra mi to nedalo.Nevěděla jsem pořádně na co všechno bych ho mohla využít.Přišlo mi to k ničemu.Hatnamon mě zaujal úplně náhodou a semínář byl super.Paní Woodová taky.Dalo mi to hodně a umím si pomoci v mnoha směrech díky tomuto systému sama a efektivně.Jako určitě mnoho dalších účastníků kurzu.Takže doporučuji.

 34. Obávám se, že neznalost možností využití Usui Reiki byl problém zasvěcující/ho a doprovodných materiálů, nikoliv systému samotného. Bohužel, i v ČR už je spousta nekvalitních učitelů. Naštěstí i spousta kvalitních…

 35. Andy

  Ano Lucko, přesně jak píšete.Souhlasím s Vámi.

 36. Lenka

  Dobrý den,chtěla bych zde napsat o paní Woodové,že je to velmi pracovitá,milá a ochotná paní.Pokaždé když jsem se na ni obrátila s problémem,vždy mi ochotně pomohla,mohu ji vřele doporučit všem lidem,kteří chtějí se sebou něco začít dělat.

 37. Eleanor

  Dobrý den,Iveta Woodovou znám osobně. Seznámila jsem se s ní v Londýně, když jí bylo 19 let. Chodila jsem k ní na výklady z karet. Už tehdy byla výborná kartářka a stala se mojí výbornou kamarádkou. Mnohokrát mi od té doby pomohla. Byla pohan stejně, jako já. Pokud si vzpomínám dobře, tak její dnes 11 letá dcera od ní byla zasvěcená do Reiki už když jí byl jeden rok. Iveta učí Reiki už určitě alespoň deset let! A těch 70 zasvěcení probíhalo postupně. Rozhodně to nevychází na zasvěcení častější, než menstruace!! Byla jsem i na jejím kurzu Eclectic Witchcraft a jeho kvalita je naprosto srovnatelná se semináři v cizině. Vysoká kvalita. Iveta vyžaduje od svých žáků tvrdou práci a dokáže naučit a vše vysvětlit. Rozhodně mohu její kurzy vřele doporučit všem a text, který o ní napsal člověk, který jí v životě neviděl ani o ní nic neví, jenom odsoudit a politovat autora!

 38. Matúš

  No počkať, hovoríme o Ivette Wood aka Soror Apotachyon? O tej istej Ivette Wood, ktorú som stretol v Londýne v Treadwells kníhkupectve v lete 2001 pri príležitosti uvedenia na trh knihy Kennetha Granta Ninth Arch? Tak táto Ivette Wood bola veľmi nerozvážnou dablérkou s tantrickými systémami cesty ľavej ruky. Údajne sa tohoto času aj snažila vstúpiť do Grantovho Tyfónskeho rádu, ale Mike Staley (Grantova ľavá ruka v ráde) ju odmietol na základe jej neserioznosti a kvôli laxnému prístupu k náročným technikám. To sú samozrejme drby a nevieme to s istotou. Čo však je jasné – a to som videl na vlastné oči – na stretnutí Soror Apotachyon na moment odložila svoj energický štít, aj som to videl – namiesto srdcovej čakry mala klifotickú výrivku nasávujúcu čierne energie! Ruky preč od Ivette Wood, je to energetický upír vysávajúci transplutonické čakrálne energie zo všetkého žíveho čo sa k nej priblíži!

 39. @Matúš: Díky za drby, ty vždycky potěší 😉

 40. Matus

  "Iveta Andromeda Woodová vás dokonce naučí vyrábět si vlastní tachyonové produkty, za což by si většina těch nedouků v CERNu ochotně uřízla pravou ruku."No zda sa ze v CERNe sa im konecne tie tachyony pozorovat podarilo: http://www.osel.cz…mp;id_c=113305Neviem Kojot, ci si pani Woodovu nepodcenil 🙂

 41. Frantisek

  Je jasne znat stoho cosi napsal, ze s energiemi nemas zkusenosti jinak by si vedel, ze jde o vybracni uroven v rozmezi mezi zasvecenimi. A pro ostatni:vzdy lidi tohoto typu nekdo pomlouva, staci si vzpomenout na Jezise a take byl a je pomlouvan Avatar Sathya Sai Baba. Takze si timto nenechte ovlivnit usudek a radeji to vyzkousejte!