Experiment se Silene capensis

Silene capensis, neboli “africký kořen snů“, má mít vliv na snovou aktivitu a vyvoleným či připraveným osobám přinést silný věštebný sen. To mne zaujalo a rozhodl jsem se, že tuto rostlinu vyzkouším. Pořídil jsem ji z Botanicu a dostal tři gramy nalámaného kořene. Kořen jsem pomlel ve starém ručním mlýnku na mák, což bylo třeba opakovat několikrát, abych získal opravdu jemný prášek. Ten jsem rozdělil na šest dílů, z nichž každý jsem ráno smíchal s trochou vody a na lačno vypil.

Po prvních užitích jsem pociťoval mírný depresonalizačně-derealizační stav, který rychle odezněl, zda souvisel s látkou je otázka, asi ano. Žádné znatelné efekty na okraji zorného pole, které někteří uživatelé popisují, jsem po požití drogy nepozoroval.

Účinek se má dostavit obvykle až po několik dnech užívání, i když někteří uživatelé zažili význmaný sen již první noc. U mě se zvýšení snové aktivity projevilo od druhého dne a pokračovalo po celou dobu užívání a několik dní po ukončení požívání látky. Zda se jedná o placebo efekt způsobený očekáváním nebo o skutečný účinek látky, pochopitelně nelze jednoznačně říci, “tripreport“ nikde nebude mít stejnou váhu jako dvojitě slepá studie. Nicméně mohu účinek srovnat s užíváním Calea zacatechichi, která je rovněž oneirogenem, a u níž jsem (kromě mírného sedativního účinku) žádnou znatelnou změnu ve snové aktivitě nezaregistroval.

Problém byl se zapamatováním snů – podařilo se mi zachytit jen jeden, u ostatních jsem si uchoval pouze pocit, že jich bylo hodně a byly zajímavé a dějově bohaté. Žádný vysloveně “velký sen“ (tedy takový, který si člověk pamatuje stejně jako bdělý prožitek a který hluboce promlouvá k duši snícího) se nedostavil.

Shrnu-li to, pak Slene capensis dle mé zkušenosti vliv na snovou aktivitu má, žádné nežádoucí účinky, které by stály za řeč, jsem nezaznamenal, experimentovat se silenkou je tedy podle všeho celkem bezpečné. K dalšímu experimentu hodlám přistoupit za několik měsíců, tentokrát mám v plánu vzít si větší dávku po jedno až dvoudenním půstu.

1 komentář

Filed under Zkušenosti s drogami

One response to “Experiment se Silene capensis

  1. QuickFox

    Intox – EnpsyroZdravím! Velice mne mrzí, že Váš (dle mého mínění skutečně kvalitní a hodnotný příspěvek) nemohu na ENPSYRO přiřadit příslušné rostlině – Silene capensis totiž ještě nemá na Enpsyru svůj chlíveček; ještě nebyl dotvořen. Snad jednou, až bude trochu víc času… With the foxiest regards, V.R.