Kojot v pasti

Následující, přímo archetypicky kojotí (tricksterovská), anekdota (kterou mi vyprávěla moje první dívka v době, kdy jsem ještě nevěděl, že jsem Kojot – díky, Deniso!) nemůže na mém blogu chybět. Upozorňuji ale, že je to anekdota černá, hodně krutá a že je to mem, který už z hlavy nedostanete (ani kdybyste se na ni stavěli)!

Běží Liška ráno lesem a spatří Kojota chyceného za nohu do želez.
“Liško, Liško, co mám dělat, past mě nechce pustit,“ kníká Kojot.
“Nu, Kojote, když ses chytil do želez, musíš to udělat tak, jak to děláme my lišky: Ukousej si nožičku a budeš volný. Jinak to nejde,“ poradí Liška a běží si po svých.
Večer se Liška vrací stejnou cestou do své nory a vidí, že Kojot stále ještě vězí v pasti.
“Kojote, jak to, že jsi ještě tady? Ty ses nedovážil ukousat si nožičku?“
“Už jsem si ukousal tři nožičky,“ zakníká Kojot. “A ta past mě ne a ne pustit…“

Reklamy

komentářů 13

Filed under Humor a recese

13 responses to “Kojot v pasti

 1. Varoval jsem vás! ;-p

 2. Oby

  Nebyl tam ten kojot taktrochu na hlavu? Hmm, vzhledem k tomu, že vtipy řadím do kategorie pohádek, musí mi být povoleno předpokládat, že kojotům packy dorůstají! ;o)

 3. oxymoron

  :)))) dobry, ale dovolim si opet trochu off topic. A co takhle prestat se pokouset roubovat cizi rady a zkusenosti (a to i v magii) a vytvorit vlastni cestu. Ta se vetsinou ukaze jako nejefektivnejsi :)) Tj. pokud muzeme jako zvirata mluvit, muzeme i chytitk klacek do tlamy a tu past otevrit, ikdyz to vetsinou nejde na prvni pokus. Neb kojot se vyznacuje inteligenci a to plati i pro Kojota :)))

 4. @oxymoron: Nejsem takový génius, abych si vytvořil vlastní cestu z ničeho na zelené louce. Zabte mě! ;-)Musím si nejprve nějakou cestu osvojit a pak teprve začínám experimentovat. Oby, Kojot pochopitelně je tak trochu na hlavu. V mytologii i v realitě.

 5. Černý, ale dobrý:) Znám podobnou: Ruští dřevorubci si koupí v Husqarně motorové pily, a Švéd jim říká: "Molodci, s tímhle uděláte patnáct smrků za směnu jak nic, to je nejlepší pila, jaká kdy ve Švédsku vznikla". Rusové se s pilami vrátí do tajgy, makají první den jak šroubi, ale udělají dva stromy. Nechápou, co se děje, tak si dají vodku, další den makají do omdlení, ale udělají tři stromy. Naštvou se a jedou do Švédska reklamovat pily. Švéd vezme první, nastartuje, načež se jeden Rus otočí na druhému a pošeptá mu "koukej, Aljošo, ono to vrčí".

 6. Catalessi

  Jo, s tím Kojotem je to pěkné cargo. Jinak chytne se liška do pasti, uhryzává si nožičku, už-už to má přehryzané, když tu najednou rezignuje a vzdá to.Co se stalo?Strašně už ji z toho bolela huba…

 7. oxymoron

  A myslis ze magicke postupy vznikly samy od sebe nebo lidi zacli na zelene louce? Za svou mnohaletou magickou praxi jsem to shledal nejen ja. Kupr. moje pani s magii zacla na zelene louce jiz v predpubertalnim veku a dodnes krouti hlavou na postupy publikovane v "magicke" literature. Je to stejne jako kuprkladu fotografovani, musis najit vlastni "grif" neb kniha ti jen naznaci jak, ale tvorit nenauci. Vzdy je snazsi prevzit cizi zkusenost, ale to casto konci ve slepe ulicce a clovek akorat na sebe pritahne nejake svintvo, ktere mu potom solí ziti.A zabijet by Te byla skoda, mas solidni potencial a ikdyz to tak asi nevypada, tak si Tve prace a nazoru zpravidla velmi vazim. :))

 8. @oxymoron: Nu, třeba k tomu jednou dospěju. Jen podotknu, že například jen málo malířů si neprošlo žádnou školou, málo komponistů atd. Magie je umění a je jen málo vyvolených, kteří jsou schopni je provozovat bez toho, aby nejprve imitovali 😉 Jak jsem napsal: Nejsem v oblasti magie (a ani v žádné jiné, snad s výjimkou mystifikací) génius – a nikterak mi nevadí (sobě i ostatním) tuto skutečnost přiznat.Čímž chci říci, že začít na zelené louce možné je a věřím, že jsou lidé, kterým se to povedlo. Nekárej mne však za to, že nejsem ten případ.

 9. [7]Víš, proč je magie ironická? Poněvadž všechny názory, ke kterým jsme schopni dojít, nemají žádnou garanci, a v tom spočívá ta ironie, takže můžeme svobodně poslouchat autority, i svobodně neposlouchat autority, …, a můžeme se i svobodně dopouštět nesvobodného jednání."Ta která se směje těm kteří se smějí"

 10. oxymoron

  http://www.novinky.cz…ve-kre.htmlVcelku symbolicke, teda az na to jmeno :))

 11. Vtipný příběh :-))) To jsou ty liščí rady…!

 12. barča

  Vtipné, chytré a také tak trochu ze života.