Konec světa a strašlivá zelená řasa (hororový sen)

Moje žena má neuvěřitelnou schopnost pamatovat si sny, zatímco já si pamatuji obvykle jen útržky. Dnes jsem si něco málo zapamatoval z hororového snu, tak si to poznamenávám.

První scéna, kterou si pamatuji: Nějaká mladá žena je v bytě, něco tam dělá, snad si vaří kafe, a v rozích místnosti se objevuje cosi zeleného a rychle se to rozrůstá podél zdí. V bytě se objeví nějaký muž (já jsem byl v celém snu, až na samý konec, jen pozorovatelem), všimne si toho a snaží se oba dostat ven. Ta řasa, říkejme tomu tak, už zasáhla i dveře, muži se po urputném úsilí podaří dveře vyrazit a oba prchají pryč.

Pak nastává dobrodružný děj, v němž oba bojují s nějakou organizací (nešlo možná vůbec o lidi, ale o mimozemšťany) která chce zničit svět a tu řasu používá jako biologickou zbraň. Kromě toho používá i jiné metody, ale na ty si nevzpomínám. Myslím, že tam byly i automobilové honičky a spousta různé akce.

Další scéna, kterou si vzpomínám: Hrdinka je v koupelně a chce si umýt obličej. Ta koupelna připomínala koupelnu na bratrově chalupě. Nevšimla si, že pod vodovodní baterií je zelený flek. Řasa na ni přeskočila a začala ji pohlcovat. Asi tam dorazil ten muž, ale už nemohl nic dělat.

Dál pak muž bojoval sám. Nakonec se jim podařilo chytit jej v tramvaji. Nějak ho paralyzovali a chtěli ho zaživa sežrat. Muž je prosil, aby ho předtím zbavili vědomí. V té chvíli jsem se s ním ztotožnil a pak jsem se probudil.

Emoce ve snu byly podobné, jako kdybych se díval na kvalitní akční horor: hlavně napětí.

komentářů 5

Filed under Sny

5 responses to “Konec světa a strašlivá zelená řasa (hororový sen)

 1. Vzpomínám si na pár snů situovaných do Protektorátu za 2. světové války, pak na sen, kdy v jednom lese u nás žily lesní divoženky (to byl pěkný sen) a na pár krváků. Jinak ale nic moc, to znám holčinu, která skoro co den vykládá, o jakým rockovým zpěvákovi se jí zdálo a co s ním dělala (překvapivě to bývá bez ironie řada dost nečekaných činností).

 2. Anonymní

  Připomělo mi to nejnovější "apokalyptickou anekdotu":A: "Tak konec světa NEBUDE."B: "Jak to?"A: "Něco se posralo."

 3. Břetislav

  Jo, pardon, to jsem byl já 🙂[2] ( ) Vloženo 12.01.2011, 21:30:11 x

 4. Břetislav

  Jo, a měla jsem na mysli "připomnělo", ne "připomělo" – asi už pudu spat…

 5. To je jako Válka světů zkoumbinovaná s nějakým americkým virsovým trillerem.