Sen (nejen) o tom, kterak jsem choval tyrannosaura

Zdálo se mi, že jsem byl na nějaké esotericko-vzdělávací akci, která probíhala někde v Moravském krasu, řekl bych, že v městysu Sloup.

Na té akci jsme si platili jednotlivé okruhy přednášek, každý to, o co měl zájem. Účastnil jsem se mnoha přednáškových bloků, bylo to zajímavé, ale musel jsem dobře rozpočítávat peníze: docházela mi hotovost a já řešil, jak zaplatit to, čeho se chci zúčastnit. Doufal jsem, že to půjde i převodem z účtu, chtěl se přes telefon podívat na svůj účet, ale omylem jsem – nevím jak – vstoupil do účtu jednoho z přednášejících. Prala se ve mě zvědavost (podívat se na jeho zůstatek) a slušnost (nedívat se na něco, po čem mi nic není). Zvítězila slušnost a jeho účet jsem opustil.

Dostala se k nám zpráva, že Spojené státy a Kanada jsou na pokraji války s Bulharskem. Zabývali jsme se okultním pozadím celého konfliktu. Pak jsme potkali nějaké dva turisty-rybáře, byli to Čechoameričané, a chtěli odjet do Bulharska, odkud by se letecky dopravili do Kanady. Snažili jsme se jim vysvětlit, že to není dobrý nápad.

Svou roli ve snu hrála i zvířata. V mlze zapomnění mizí scéna, v níž šla řeč o halucinogenních koních a slepicích (obsahujících tutéž halucinogenní drogu). Ty slepice jsem tam viděl, někdo říkal, že koně jsou lepší, protože z těch slepic látka vyprchává rychleji než z koní. Nějak to souviselo s tím, že když dospějí, droga z nich vyprchá, a slepice dospívají rychleji než koně. Halucinogenní na nich byla srst respektive peří.

Nevím, jak se stalo, že se ke mně dostal maličký, čerstvě narozený, Tyrannosaurus rex. I tak to bylo cca třiceticentimetrové zvířátko. Byl hodně divoký, utíkal mi, snažil jsem se pro něj vyrobit nějakou provizorní ubikaci, ale moc se mi to nedařilo. V jedné scéně vběhl do provizorní ubikace nějaký malý hlodavec a já byl zvědavý, jak jej tyrannosaurus bude lovit, ale hlodavec se kamsi schoval a k lovu nedošlo.

Uvažoval jsem, co budu dělat, až trochu vyroste, říkal jsem si, že jej budu muset věnovat nějaké ZOO, ale zatím jsem si jej chtěl nechat. V jednu chvíli jsem byl na chalupě (kde jsem v reálném světě strávil (nádhernou) část svého dětství) a hovořil jsem s maminkou. Říkal jsem jí, že tyrannosaurovi vyrobím podobnou králíkárnu, jakou kdysi vyrobil můj táta (ve snu jsem věděl, že otec už nežije, ale matka byla živá a divné mi to nepřišlo). Moc tomu nevěřila.

Pak jednomu z účastníků kurzu zavolal jiný účastník, který byl právě na výletě, že přinese nějaké ochočené ptáky, myslím, že nějaké malé dravce a kavku. Volal jsem: “Kavka! Já chci kavku! Prosím, dejte mi pak tu kavku!“ Moc jsem po ní toužil. S tímto pocitem jsem se probudil.

komentáře 4

Filed under Sny

4 responses to “Sen (nejen) o tom, kterak jsem choval tyrannosaura

  1. Zajímavý, až fantaskní, nesmyslný sen 🙂 Škoda jen, že si ty své nějak nepamatuji.

  2. On zase tak nesmyslný není – některé symboly jsou pro mě velice čitelné. Nebudu je rozebírat, jen řeknu, že pěkně reflektuje moji současnou situaci.

  3. Výklad snu v podstatě. Myslel jsem to z bdělého (nebo jak to nazvat) pohledu. Rozhodně to je "symbolika" podvědomí.

  4. A

    ???zajímavé Koyote, to je část mého skutečného jména, tj.předmět tvého snu???