Černá smrt (minirecenze filmu)

Shlédl jsem anglicko-německou mysteriózní vyvražďovačku (je to avizováno jako horor, ale horor to není) Černá smrt (Velká Británie / Německo, 2010). Zde je stručná recenze:

Černá smrt je milá středověká fikce o krvavém střetu běsných zákeřných fanatických křesťanů s neméně běsnými zákeřnými fanatickými antiteisty s moderně satanistickými rysy. Existence vesnice antiteistů ve středověké Anglii je velmi nepravděpodobná, ale berme to jako uměleckou licenci. Sdělení? Nic extra hlubokého bych v tom neviděl. Možná proto, že zlo je banální… Bavil jsem se dobře – slušný atmosférický masakr u nějž předem víte, že ať už to dopadne jakkoli, dopadne to špatně. A skutečně! Herecké výkony slušné, prostředí je vykresleno pěkně, atmosféra tam je, napětí taky. Ale nečekejte od toho druhou Sedmou pečeť nebo něco takového. Jen celkem příjemnou ponurou odpočinkouvou zábavu pro cyniky znavené celodenní prací… 😉

komentáře 3

Filed under Recenze

3 responses to “Černá smrt (minirecenze filmu)

  1. Zdá se, že to vidíme hodně podobně. Hezká "náhoda" že tento film poslední dobou vidělo tolik lidí.

  2. Egoistan

    Já to viděl poprvé před týdnem, autor nemá asi moc rád farníky, ale přišlo mi to jako film, který nemá žádnou mystickou rovinu ani poučení nebo něco převratného.

  3. Cody, četl jsem Tvoji recenzi a dospěl jsem k závěru, že by se mi to mohlo líbit. Díky ní jsem si také dával obzvláštní pozor na scénář a Tebou zmíněné nelogičnosti… 😉 A jak jsem napsal u Tebe na blogu, narazil jsem jen na jednu.Egoistane, ne, nic převratného ani mystického tam opravdu není.