Námět na hororový film nebo komiks

Když už tady probíráme téma hororového žánru, rád bych se podělil o námět na film, který mne včera napadl. Bohužel asi hlavně na film, je to natolik vizuálně založené, že si jen těžko dokážu představit, že by to působilo ve formě prózy. Možná by z toho ale mohl být i dobrý komiks.

Takže: Odehrávalo by se to v době, kdy ještě nebyly satelity dostatečně citlivé, aby snímaly detaily na povrchu Země, případně by jich bylo relativně málo (jen špionážní, ty byly asi dostatečně citlivé už dlouho před tím, než jsme měli k dispozici Google Earth), přičemž satelity, které to dokáží, by byly právě ve velkém instalovány. Bylo by třeba zjistit, kam správně děj příběhu časově umístit. Motiv by byl jednoduchý: Všude na světě se pohybují spousty duchů, démonů a jiných podobných bytostí, které se ale zásadně vyskytují jen tam, kam se lidé právě nedívají, kde není žádné záznamové zařízení (ani automatické), prostě kde jsou bezpeční před odhalením. Občas dojde k chybě a někdo ducha zahlédne či vyfotí, zvlášť disponovaní jedinci (mágové, šamani atd.) je mohou přimět, aby se před nimi neskrývali, ale to jsou výjimky, většinou se těmto bytostem daří před lidskými pohledy i jejich zařízeními unikat. Jenže brzy má nastat situace, kdy už na světě prakticky nezbude žádné místo, jež by nebylo snímáno. To by znamenalo, že duchové by se už neměli kam ukrýt, pradávné pravidlo, jež těmto bytostem přikazuje skrývat se před lidskými pohledy, by nebylo možné dodržet… Zápletka by mohla spočívat v postupném “zviditelňování“ se duchů, jak by přibývalo citlivých satelitů a ubývalo míst, kam se ještě mohou duchové ukrýt, a s tím by byl spojený celosvětový “kulturní šok“, proti němuž je jakýkoli představitelný střet civilizací jen slabý odvar.

No, když o tom tak přemýšlím: Kdyby byly popisy dostatečně barvité, možná by to mohla být i beletrie, ale já úplně vidím ty úchvatné filmové záběry, například jak jde někdo lesem a všude mimo jeho zorné pole jsou různé potvory, jak se křižují různá zorná pole a prostory mezi nimi jsou vyplněny duchy, kteří se přemisťují do mrtvých úhlů („Mrtvý úhel“ zní ostatně jako dobrý název pro toto dílko), podle toho, kdo se kam dívá, nebo jak se ty bytosti začínají objevovat v ulicích…

Pokud byste to někdo chtěl natočit… No, dobře, budu realista: Pokud byste to někdo chtěl zpracovat jako komiks, milerád vytvořím scénář!

Uvítám také jakékoli nápady k tomuto tématu.

komentářů 6

Filed under Povídky a příběhy

6 responses to “Námět na hororový film nebo komiks

 1. vera

  :-)) pamatuju když jsme hrávali na schovku, a bylo málo úkrytů, jak v nás rostla hrůza že nebude kam se schovat, nezapomenu tlačenice do jednoho kouta, byli jsme ochotní se ušlapávat…jo, pocit že budu nalezena, to byl horor, to jo. Ale nevím, nevychází z toho spíš legrace? hromada vylekaných duchů…horor by byl v jejich způsobu obrany, v jiných vlastnostech, ale to by se možná mohli prezentovat jako extrémní mág Criss Angel…Promiň, su skeptik, ale nezapomeň Kojote, my už díky televizi viděli věcííí :-))

 2. siegfried

  Me to prijde super

 3. No, mohla by to být jak komedie, tak vážný horor. Tak, jak to mám namyšlené, by nešlo o to, že by se ti duchové báli, ale že by se řídili nějakým zákonem a pak by jej už nemohli dodržovat, což by navíc některým z nich umožnilo plně realizovat svůj potenciál, v čemž jim toto pravidlo, dané Bohem nebo tak…, dosud bránilo.

 4. vera

  Aha. A co to nasadit tak, že by oni sami byli překvapeni svým potenciálem, a neznajíc jeho krajů a konců – nojo, k čemu by směřovali? tady to začíná šimrat..:-)

 5. Sociální thrilerIntegrace ducha do společnost. Multikulti by dostalo jiný nádech. Proces multikulturální adaptace by dostal zajímavý rozměr. Přízpůsobit se duchům, nebo oni by se přizpůsobili nám(střet kultur)? Nepřizpůsobivý duch jako tema kampaně maloměšťácké úzkoprsosti. 🙂 Oproti tomu nasranej demon by se tlačit nedal ke zdi, ani by neměl chuť se integrovat…:-)PS: Potřebuji asi dovolenou jsem trochu přepracovanej. 🙂

 6. To už máme hned několik filmů: Horor, komedii, teď i sociální alegorii. No, teď jen sehnat ty miliony dolarů a jdu dobývat Hollywood ;-)Ale jo, Radku, Tvůj posun tématu je moc zajímavý – o to zajímavější, že by byl dobře zpracovatelný i beletristicky.