Márinka aneb Týden s kotětem

Dnes je to týden, co mám doma Márinku a je čas na malou reportáž… Huš! Mári, nekousej mě do nohy!

Nikdy bych netušil, jak dotěrné takové mrňavé kotě může být. Pořád potřebuje komunikovat. Třeba právě teď se mi chce promenádovat po klávesnicipdsooo… (to jsem nebyl já!). A když jsem ji shodil na zem, tak kníká a kouše mě do nohy. Máme rádi zvířata, protože jsou chlupatá, mají hebkou srst a ostré zuby. A drápky!

Takže k té reportáži. První den byla Márinka zavřená v ložnici a zvykala si. Strašně se bála Elišky a syčela na ni. Obě starší kočky se zase bály jí a prchaly před ní jako před morovou ranou. A syčely, pochopitelně.

Eliška se o Márinku zajímala a Mári nakonec pochopila, že to obrovské zvíře ji nesní, a skamarádily se. Kotě teď prohání Elišku, Eliška olizuje kotě, až je celé mokré, a užívají si to.

Zato Čikita se Zinuškou jsou z Márinky na prášky i po týdnu. Zajímavé je, že na ni neútočí, jen na ni syčí a když se kotě přiblíží, vyjeknou a prchají. Skoro si říkám, jestli není Mári nějaký zakuklený démon z Jámy pekel 😉

Nu, co myslíte:

S kamarádem ve vlaku na cestě ke mně:

mari10_na_ceste.jpg

mari-ve_vlaku.jpg

Už u mě – zobe granulky (ona vůbec moc ráda jí):

mari3.jpg

Napůl snědená Eliškou:

mari4.jpg

Bříško:

mari5.jpg

A hřbet:

mari6.jpg

Hrajeme si:

mari7.jpg

Po hře:

mari8.jpg

komentářů 9

Filed under Zvířata

9 responses to “Márinka aneb Týden s kotětem

 1. Ta je krásná! A stejně jako Birba píše tři "o". Birba napsala "0ololmsm,." Snad se skamarádí i s ostatními kočkami!

 2. Jo, je milá. A myslím, že Čikita už začíná její přítomnost akceptovat, byť nadšením rozhodně nezáří. Ale vydržely spolu na jednom místě. Zina je stále silně negativistická.—PS: Když se dívám na blognutí z posledních dní, připadá mi Amor Vacui tento týden jako zprávy na Nově – samé hrůzy a dramata a nakonec zvířátka :-)))

 3. petr

  my máme pejska,jmenuje se filipve 4 hod ráno,ještě za tmy,v tichu,na procházce…je nám jasné vše…@……………..

 4. matus

  Kojot:"PS: Když se dívám na blognutí z posledních dní, připadá mi Amor Vacui tento týden jako zprávy na Nově – samé hrůzy a dramata a nakonec zvířátka :-)))"Veru mal by si vyprodukovať niečo aj pre nás intelektuálne náročných čitateľov 🙂

 5. @matus: Právě jsem to dopsal! Za chvíli se dočkáš! A pak napiš, jak se ti to líbilo 🙂

 6. Oleg Selezněv

  NOVA tvář Amor VacuiNá taxikáře kapesním nožíkééém! Zcizíl tři metráky káprůůů! Véřejná soulož na Mendlově náměstííí! Néchutný žert opilých stůdentůůů! Népolapitelný déviant na Brněnské přéhraďééé!

 7. Olegu, přemýšlel jsem o tom, ale řekl bych, že léta praxe a odříkání redaktorů TV NOVA bych dohnat nedokázal. Musím tedy zůstat prachbídným intelektuálem. :-)))

 8. Krt

  "Skoro si říkám, jestli není Mári nějaký zakuklený démon z Jámy pekel ;-)" – JE !!! Stačilo mi vidět ho 10 minut….

 9. SV

  ale kdepak démon! Márinka je predsa prekrásná tigří princezna s hviezdami v očiach! 😉 no a princezny, tie predsa môžu všetko! 😉