Nenechte si ujít Idolův blog

Už dlouho jsem nepřispěl ve škatulce Nové weblogy – snad proto, že se často stalo, že blog, který jsem doporučil, brzy poté zanikl. Ovšem po všech těch smutných, emočně vypjatých a jiných událostech, jež se staly, jsem rád, že mohu ctěného čtenáře upozornit právě na Idolův blog.

Už na jeho starší články jsem zíral s otevřenými ústy, ale jeho článek nejnovější překonal všechna moje očekávání a koukal jsem na něj jak Kim Čong-il na Medveděva. Psát dobře a čtivě totiž vyžaduje praxi a kumšt, každý to neumí a i ti, kteří mají talent, potřebují roky na to, aby se vypsali, psát nezáživně a nudně, to naopak zvládne kde kdo, ale psát tak strašně špatně, že se čtenář válí smíchy kouzlem nechtěného, to už vyžaduje určitý dar. Idol ten dar má!

Reklamy

komentářů 76

Filed under Nové weblogy

76 responses to “Nenechte si ujít Idolův blog

 1. idol

  Kojotovi ad 37), Barče ad 40)Kojotovi – nevadí mi, že mne zde dehonestujete ve stylu Rudého práva za Husáka, nýbrž že jste nepochopil význam zmíněné Voltairovy zásady.Barče – vážená, zásadně odmítám zpochybňování, že nedodržuji dobré mravy, nebo pravidla diskuzí

 2. idol

  Pořadí našich prezidentů podle osobních kvalit… protože Kojot mé články zásadně nezařazuje na zdejší stránky, přestože můj zdejší blog negativně propaguje, dovoluji si upozornit, že jsem v rámci probíhajícího státního smutku za VH právě vydal angažovaný aktuální článek, ve kterém hodnotím a řadím všechny naše prezidenty podle jimi prokazovaných osobních kvalit. Hezké počtení! 🙂

 3. Barča

  Idol: Nikde jsem o Vás nenapsala, že nedodržujete pravidla diskuzí. Pouze jsem napsala, že pokud si člověk přečte pravidla na tomto blogu – a rozhodne se dobrovolně vložit komentář, zná zároveň i s tím spojená rizika. Komentář se může autorovi nelíbit, může ho smazat, nemusí na něj vůbec reagovat, může cokoliv, může třeba o Vás napsat článek 🙂 Jak jsem uvedla výše – Vy s tím můžete nesouhlasit, nemusí se Vám to líbit, ale to je asi tak jediné co se s tím dá dělat – protože jste na jeho výsostném území. Tečka. Další rozebírání proč a nač, a obviňování, obhajování – je o ničem a především ztráta času a energie. Nyní jsou pravidla upravená, naprosto srozumitelná a jasná pro každého. Stačí si je přečíst.Napsal jste na toto vlákno 4 komentáře. Ze všech skutečně čiší ukřivděnost a vztahovačnost. Zřejmě to není jen můj pocit, protože tu o vašich komentářích a postojích píší i lidé z jiných blogů. Víte, pokud nezměníte svůj postoj vůči ostatním lidem – nezměníte nic. Tak to funguje v normálním životě, stejně jako ve virtuále. Opět tady máte možnost volby.Přitom to není nic těžkého – přečíst si článek na nějakém blogu, zamyslet se nad ním, vyzdvihnout třeba autorovu myšlenku a dál ji rozvést, nebo podívat se na pointu článku z jiného úhlu, nebo prostě jen článek pochválit. To potěší každého autora. A když Vás článek neosloví – prostě mlčet. Pokud Vás neosloví na blogu žádný článek, nebo se tam necítíte dobře, vždycky máte možnost jít na jiný blog.Vždyť je to naprosto jednoduché.:-)Přeji hezký den.

 4. Idole, pochopitelně nedodržujete pravidla diskusí a to buď ta nepsaná (v případě jiných blogů, kde jste byl nakonec kvůli svým komentářům zabanován) nebo ta psaná (moje). Nicméně pod tímto článkem je zatím dodržujete. Ještě bych poznamenal, že mi připadá zvláštní, že na diskusní příspěvky pod články na vlastním blogu nereagujete. Čtenost blogu na Bloguje.cz se vytváří mimo jiné i na základě komunikace autora se čtenáři.

 5. Barča

  Idol: Je dobře, že jste si založil vlastní blog. Máte nyní možnost zažít ten pocit z druhé strany. Vašemu blogu přeji hodně spokojených čtenářů a inspirace.

 6. [54] Také mi připadá zvláštní nereagování na komentáře a také neuvádění odkazu na svůj blog při komentování jinde. Je to záměr, či jen opomenutí?

 7. Janiko, Idol je jako ten policajt, co když uvidí na dveřích nápis TLAČTE, tak se posere :-))) Tím chci říci, že když uvidí na formuláři "URL vašich stránek:" zadá tam URL stránky, na které se právě nachází 😉

 8. Kojote, zrovna mi někdo napsal, že vyšetřovací verze číslo jedna by sice byla "blbec", ale že se nikdy nesmíme spokojit s jedinou verzí :-).

 9. Promiňte, prosím, ale postřehl jsem zde zmínky o tom, že jste ho vyhnali. Jak se vyhnání? Mě se ještě nikdy nikoho vyhnat nepodařilo, a to mě mrzí, protože o pár adeptech na vyhnance 1. třídy s dubovými ratolestmi bych měl.

 10. Tribune, co třeba volba "Zakázat autorovi přidávat další komentáře" či dokonce "Smaza a označit jako spam"?

 11. [60] Moc práce a nespolehlivé. To může fungovat na někoho, kdo má alespoň tolik slušnosti, že vystupuje stále pod stejným jménem, ale na toho, kdo mění jména jako ponožky a schovává se anonymizéry, které mění stejně, jako ta jméno, to nezabírá.

 12. vera

  [56] Idol umí narážet, nikoliv sledovat tok myšlenek. Troufám si odhadnout že se uvolnil zpod despotické manželky, je mu kousek přes čtyřicet, a potřebuje něčím zaplnit ten nově vzniklý prostor. Učí se v tom chodit 🙂

 13. vera

  Ale jinak jemu i vám všem ostatním, a hlavně Kojote Tobě, přeju hezké svátky, plné pohody a zázraků 🙂

 14. Tribune, divil byste se, v kolika případech to funguje. Pokud někdo trolluje s použitím anonymizérů, zapnu na pár dní moderovanou diskusi. Pak je vždy na nějakou dobu klid.

 15. Tak nějak mi to připomnělo Insolituse. Teď jsem četla jeho článek o vose a je pořád stejný. http://insolitus.bloguje.cz…i.php

 16. Mod.

  Nkteré komentáře opravdu dovedou otrávit život, ale za daleko otravnější považuju mazání komentářů, které "autorům" nejsou po chutí, jako to dělávala například, zde rovněž přítomná Janika, předtím taky něco od J., předtím taky něco od J., no a to ani nehovořím o měnění identit…

 17. Mod.

  Pokud jde o ten blog sám o sobě,nejsem sto ani tisíc číst delší texty bez odstavců, splývá mi to v jeden celek.Vůbec nejlepší ovšem je, když takto nahňácaný text končí pokaždé podpisem:o)

 18. @Mod. – To snad nebyl ani oslí můstek, to byla přímo oslí nájezdová rampa :-))) Už od začátku zastávám názor, že každý je svého blogu strůjcem a má právo si na svém písečku dělat, co se mu zlíbí – včetně mazání jakýchkoli komentářů. Na tomto mém postoji se nic nezměnilo a ani nezmění.

 19. Mod.

  Kojote:o), chraň bůh, pardon, chraň příroda:o), že bych se chtěla pokoušet m+nit tvé postoje; i když nakonec vlastně, vždycky stojí za to pokoušet se měnit něčí postoje; jen říkám, že k umění psát, patří i umění unést kritiku, byť otravnou, přece, když něco tvrdím, musím být schopna si to vydiskutovat. Ale nemohu tvrdit, že se na mém postoji nic nezmění, to bych byla hloupá:o)

 20. Mod., já zásadně neměžu kritiky, já mažu trolly. A to není o unášení či neunášení kritiky, to je záležitost psychohygieny a výchovné lekce. Ty máš mimochodem k trollí mentalitě ("nejde mi o diskusi, jde mi o to vzbudit v autorovi silné emoce a přimět ho k reakci") docela blízko. Všimla sis, že bych chodil na tvůj blog a nutkavě se tam vyjadřoval třeba k tvým názorům ke KSČM a vedl s tebou nekonečné a neplodné debaty? Ne. Protože nemám mentalitu trolla. Nemám potřebu chdit na cizí blogy a upoutávat na sebe pozornost nebo si cokoli dokazovat. Mám totiž zdravé sebevědomí. 😉

 21. BTW: V Boha věřím, takže klidně "chraň Bůh". Pokud ovšem "chraň bůh", pak se nabízí otázka "Kterej konkrétně?" 😉

 22. Mod.

  :o))Tak když už jsme u těch identifikátorů, sem tam se stavíš, ale upoutávat pozornost, to ne, to zas ne, možná je to spíš silně vyvinutý pud sebezáchovy:o))btw, já věřím v zákon příčiny a následku, ale je fakt, že proto nemusím existenci Boha popírat.

 23. Mod., já prostě nemám nutkavou potřebu vést plané debaty – a debata je planá vždy, když má oponent předem jasno. A taky nemá nutkavou potřebu mít poslední slovo, takže si sem napiš co uznáš za vhodné a já už s tím nebudu ztrácet svůj drahocenný čas.

 24. Mod.

  No vidíš a přitom stačilo říct jen " vystřel!" :o))

 25. SV

  fúha, tu je toľko komentárov, že to zaradím do DDP (dlhodobé dôchodkové plány ;-)a potom si to možno prečítam 😉 nno, mne osobne stačil ten jeden komentár u Lucienne, aby som na blog onoho pána nemala chuť chodiť.

 26. Mr Owen Johnson

  Nabízíme úvěrVážený pane / Vážená paní,Před tím, než jinými slovy Nejprve jste vítáni na standardní úvěr společnosti.Myslíte si, potřebují finanční pomoc? Potřebujete úvěr rozšířit své podnikání? Potřebujete úvěr začít ve velkém podniku? Potřebujete úvěr, který může změnit váš život a vaše současné finanční situace?Potřebujete urgentní nebo nouzové půjčky dát věci na správném místě?Pak jste na správném domovem pro všechny své kvality úvěrového navržen tak, aby vyhovoval vašim potřebám.Světové úvěrové společnosti zavazuje jen úvěr. Dáváme se do podnikání a úvěrů obchodní expanzi na perspektivní podnikání muži a ženami v nízké a dostupné úrokovou sazbou 3% a dlouhodobé splácení trvání vašeho výběru.Zajímá je žadatel povinen poskytnout informace níže a kontaktujte nás na e-mail: standardloans09@gmail.com nebo standdardloans09@yahoo.com Formulář žádosti o úvěr================================Křestní jméno ?……………….Druhé jméno ?………………Kontaktní adresa ?……………..Věk ?……………………..Pohlaví ?………………..Telefonní číslo ?…………..Rodinný stav ?……………..Povolání ?……………polohy ?……………..měsíční příjem ?…………..Výše úvěru ?……………..Účel úvěru ?……………doba ?………………..Země ?………………..Už jste požádali o půjčku před ?…………Myslíte si, rozumět anglicky ?……………..Těšíme se na další silnější obchodní vztah s vámi.Pan Owen Johnson