Kdo za tím spektáklem vlastně stojí? (Glosička o VeVerkách)

Brněnský filosof Marek Picha na svém twitteru velice trefně napsal: „Věci veřejné jsou Ivetou Bartošovou tuzemské politiky.”

To bezpochyby jsou a jejich další a další „rázná a definitivní možná“ (teď si nevzpomenu, kdo s touto hříčkou přišel první, vzpomene si někdo?) se stávají politickým folklórem. Otázka zní: Cui bono?

Myslím, že nejvíc z toho těží TOP09, držící se od těchto „nechutností“ stranou a tvářící se buď znechuceně nebo seriózně, poctivě a nad věcí, přičemž lid se baví spektáklem a rozpočtově odpovědný ministr financí má klid na práci.

Vlastně by mě zase tolik nepřekvapilo, kdyby skrytým principálem těch VeVerčích kašparů a kašpárků byl Miroslav Kalousek.

Reklamy

komentářů 5

Filed under Politika

5 responses to “Kdo za tím spektáklem vlastně stojí? (Glosička o VeVerkách)

 1. Allegor

  Je fakt, že Kalousek je Richelieu české politiky, intrikán a mafioso a určitě toho ovlivňuje hodně, ale až tak snad zas ne.

 2. No, já bych si tím nebyl tak jistej. Samozřejmě ne přímo, to netvrdím, ale své lidi ve VV stoprocentně má a může některé věci popostrčit, jiné zpomalit, v pravý čas vypustit tu kterou informaci…

 3. Petr Tomek

  Zajímavé, položil jsem si stejnou otázku a můj závěr je trochu jiný:http://www.facebook.com…420859428

 4. Vojta49

  Příčina neúspěchu VV?Politika je především uměním diplomacie a kompromisů. Vedení firmy naopak vyžaduje ráznost a nekompromisnost. Na konkrétním příkladu VV vidíme, že politickou stranu NELZE vlastnit a řídit jako firmu. V tom je dle mého soudu hlavní příčina neustávajích excesů VV. A to je i důvod, proč jejich majitel a s ním celé VV v politice už brzo skončí.

 5. Hlodoun

  Trefil! Chytrý! Víc nepovím…