Glosa k dnešní demonstraci a svobodě slova

Za minulého režimu dávala vládnoucí garnitura najevo, že má respekt před mocí strach z moci slova a před shromážděními lidí, neboť svobodu slova a shromažďování citelně omezovala. Aktuální vládní agentura to má na háku a ještě to dává okatě najevo. „Jen si svobodně kritizujte a demonstrujte, my si stejně budeme dělat, co chceme.“ Tak nějak… Což je asi i důvod určitých pochybností, které mám ohledně možnosti „sametové“ změny k lepšímu. Rád bych se mýlil!

(Pozn.: Vím, že podobný komentář už dříve někde zazněl, ale nevím od koho, případně mi dejte vědět.)

Reklamy

komentářů 10

Filed under Politika

10 responses to “Glosa k dnešní demonstraci a svobodě slova

 1. Minulá garnitura měla strach, nikoliv respekt – myslím, že by se ty pojmy neměly v daném kontextu zaměňovat.

 2. @Christabel: OK, no problem, opraveno dle tvého návrhu. Je zjevné, že se lišíme v extenzi a intenzi pojmu "respekt", a v daném kontextu nemá smysl se tím zabývat.

 3. elif

  takže nám dnes začíná docházet, že zatímco ke svržení proklatého totalitního systému stačilo zacinkat klíči na Václaváku, nyní se stejným způsobem nezbavíme ani současné demokratické vlády, natož tohoto svobodou a spravedlností oplývajícího společenského systému??to jsme se pak za těch 22let posunuli dopředu skutečně mílovými kroky..:))

 4. fila

  vážení jaksi vám uniklo že změna je možná velmi jednoduše pomocí svobodných voleb , žadné revoluce nejsou potřeba, každá země má takovou vládu jakou si sama zaslouží , to v demokracii platí do písmene

 5. @fila: S floskulemi u mě moc nepochodíš. Shlédni nějaké dokumenty s Derrenem Brownem a pak mi něco povídej o svobodě volby při volbách do PSP.(Nebo ještě stručněji: Je to, jako kdybys řekl člověku podvedenému profesionálním podvodníkem, že si to zaslouží.)

 6. Hlodoun

  Zazněl ode mně. Fila – nejsi než prázdný žvanil, nebo obyčejný modrácký provokatér, s prominutám. Tví soudruzi z USA už to tamním demonstrantům hezky osvětlili tázery a obušky. No a ty by sis to ideálně asi představoval ne takto jako v Emirátech, že, s troškou toho střílení do lůzy? Mohlo by to být třebas "humanitární střílení", ne? Koukám kovanej demokat, lidská práva vpředu i vzadu…z tebe by měl fakt Bush radost.

 7. fila

  Kojote to že každá země má takovou vládu jakou si sama zaslouží není floskule ale fakt kerý je patrný z toho že už po několik volebních období jsou voleny strany a lidé v nich kteří si evidentně zaměnili službu veřejnosti s bussinesem, pokud jsou lidé – voliči tak blbé stádo , které dává zase a zase těm samým lidem své hlasy a nechá se stručně řečeno podvádět profesionálními podvodníky zase a zase pak ano zaslouží si to.

 8. Filo, já tuhle vládu nevolil a spolu se mnou více než 50% populace. Proč bych si měl klást tuto vládu za vinu a se mnou i ostatní, kteří volili někoho jiného než ODS, TOP09 a VV? To má být nějaká svérázná a částečně masochistická varianta principu kolektivní viny? Nehledě na to, že se zase tak moc nedivím lidem, kteří podlehli té kampani. Zvláště kampaň TOPky byla zmáknutá brilantně a nedivím se, že oslovila i studenty, kterým až teď začínají docházet důsledky přemlouvání bab. Lidé chtěli, aby v této zemi byla vláda se silným mandátem, která se postaví korupci, zracionalizuje ekonomiku, bude i škrtat (ale nejen na úkor těch nejbezbrannějších) a bude fér. To jim ty strany a jejich "nové tváře stokrát jinak" slibovaly (a současně strašili před levicí). Já bych fakt neobviňoval třeba typického mladého voliče TOP09, který podlehl charismatu knížepána.Jo, kdyby ty strany řekly: Když nás zvolíte, budeme holdovat korupci víc než kdokoli před vámi, pokusíme se z vás vytáhnout peníze, které ještě máte, a zajistit tak socialismus pro miliardáře, budeme škrtat u těch nejchudších, ale na ministerstvech si bude rozdávat mnohamilionové odměny, a lidi by je zvolili, pak ano, pak by si takovou vládu zasloužili.

 9. Hlodoun

  No, hochu, kdyb se tu náhodou objevila nějaká příliš nevyhovující vláda, koukal bys jak tele jak rychle by začaly sankce EU, a kdyb ani ty nepomohly tak by tu během tejdne přistály ve Kbelech rovnou z Rammsteinu a Aviana 4 divize hrdinné US ARMY šířit tudletu svobodu a demokracii…to bys ještě pak vzpomínal s pláčem na rusáky – joudo.