Apokalyptická vize ze 40. let

Se zájmem a neskrývaným uspokojením sleduji na Facebooku dvě úžasné stránky sdílející temnou, ponurografickou a groteskně bizarní výtvarnou tvorbu: The Macabre And the Beautifully Grotesque a Apocalyptic Midnight Death Cult. Doporučuji obě (jsou přístupné i neuživatelům FB).  Nicméně o jeden obrázek na stránce Půlnočního apokalyptického kultu smrti se prostě musím podělit i zde, protože pokud se skutečně jedná o koláž ze 40. let (a není důvod myslet si, že nikoli), jedná se o dílo vpravdě prorocké! Posuďte sami:

A Modern Apocalyptic Vision {Mixed Media}{ca.mid 1940’s}

 

„Já jsem válečný bůh čtyřicátých let: osmdesátá léta se přede mnou hrbí & jsou pokořena. Povedu vás k vítězství & radosti: v řeži budu sílit vaše rámě & vy budete s rozkoší zabíjet. Úspěch je tvůj důkaz; odvaha tvoje zbroj; vpřed, vpřed, síla má je s vámi; & pro nikoho se nevracejte!“
Liber AL vel Legis, III:46

 

PS: Podaří-li se někomu identfikovat autora, budu samozřejmě velice rád, dá-li mi vědět v komentářích!

komentářů 5

Filed under Cizí peří aneb Odjinud, Liber AL - exegese, Magie-mystika-víra

5 responses to “Apokalyptická vize ze 40. let

 1. chajim

  Hoj hoj,
  Podle všeho je autorem koláže Winston Smith (nar. 1952). Jedná se o koláž na přebal alba Order of the white roses jménem War machine. (http://winstonsmith.com/2006/01/order-of-the-white-rose-war-machine-album-cover/)

 2. Foxy

  Zdravím!
  Pozdě, ale přece…
  Ten televizní přijimač, co je součástí koláže, je z poloviny šedesátých let století právě minulého.
  Ať je lépe a radostněji!

  • Ano, omlouvám se, že nejsem v tomto směru znalcem a nechal jsem se splést těmi, kdo to zveřejnili. I když to však není tak prorocké, je to sakra dobrá koláž, podobně jako ostatní díla tohoto autora. Jen jsem prostě asi příliš doufal v něco… zázračnějšího?