Zítra je den nepřečtených knih

Což mimo jiné znamená, že zítra nebudu na internetu… No dobře: Samozřejmě zkontroluji pracovní maily a vyřídím případné neodkladné úkoly, ale kromě věcí nesouvisejících s pracovními povinnostmi, z nichž ty neakutní odložím na sobotu, nebudu zítra na internetu.

Ale popořádku. Co znamená Den nepřečtených knih, jemuž je zasvěcen poslední srpnový den v roce?

Je to myšlenka, s níž loni přišlo slovenské internetové knihkupectví Martinus a která se ujala i u nás. Smyslem tohoto svátku je věnovat se tento den četbě některé dávno rozečtené, ale nikdy nedočtené knihy. Je to oslava čtení. Ta idea se mi velice líbí, zvláště v dnešním „klipovém“ a „klikacím“ online světě. Takže mám zítra v plánu konečně přečíst celou Píseň o Nibelunzích / Nářek nad hrdiny písně v Pokorného překladu, a doufám, že mne z této bohulibé činnosti nevytrhne něco opravdu neodkladného.

Proto také zítra nebudu odpovídat na komentáře, nebudu schvalovat komentáře dosud neschválených komentátorů, nebudu odpovídat na nepracovní maily ani jiné zprávy atd. Děkuji za pochopení.

komentáře 3

Filed under Úvahy a postřehy, Co život dal... a vzal.

3 responses to “Zítra je den nepřečtených knih

  1. Wayfarer

    To je ale náhoda. Aniž bych o tomto dni věděl, sáhl jsem po dávno dávno rozečtené Runové astrologii od Nigela Pennicka. Tak pěkné počtené, Kojote, dnešní počasí k tomu přímo vybízí 🙂

  2. Ak sa v tých Niebelungoch dočítaš o Etzelovi či Attilovi, tak si na mňa spomeň 🙂

  3. Povím vám, že je to docela dřina celý den číst. Už jsem odvykl. Jsem někde za polovinou a prostě jsem musel aspoň na chvíli odběhnou k internetu. A to jsem dřív byl schopen číst jen s přestávkami na spánek, jídlo a záchod celé dny…
    Ale nejpozději zítra Píseň dočtu.