Přátelé, soudruzi, bratři a jiní bližní, střílejte si z prezidenta, ale ne pistolí

Já jsem se původně k chrastavskému střílení ani nechtěl vyjadřovat, protože soudím, že jen těžko napíši něco zábavnějšího, než Karel Dolejší v Britských listech, ale vzhledem k tomu, že spoustě lidí, včetně mého psychologa, celý incident připadá vtipný, přeci jen se zmíním, proč mně vtipný nepřipadá.

Předem chci poznamenat, že ten incident nebyl atentát, neboli, jak praví jeden výstižný kreslený vtip, označit chrastavský incident za atentát je jako označit Klausovu krádež chilského pera za krádež století.

To ale neznamená, že by to nebyl velmi nezodpovědný čin; a to z následujících důvodů:

1) Klaus si nevšiml, že na něj někdo vytahuje zbraň, ale mohlo se to odvíjet i tak, že by to zaregistroval. Ačkoli starého pána vskutku nijak neprožívám, nepřál bych si, aby ho z leknutí trefil šlak a něco takového by se stát mohlo.

2) Pavel Vondrouš se nechal slyšet, že počítal i s tím, že bude zabit. Jenže „pan drsňák“ jaksi nevzal v potaz, že pokud bude útočit v davu a ochranka na něj začne střílet ostrými, může to být i někdo nezainteresovaný, kdo to koupí. Je pravda, že ochranka má v takových případech úkol vyhnout se nebezpečné střelbě, ale v takto vypjatých chvílích se může stát cokoli.

Oba dva body platí v případě onoho „nepraktikujícího komunisty“ samozřejmě pouze pokud je pan Vondrouš opravdu solitérní pošuk, tedy že je blbej, ale není navedenej.

Nejsem příznivcem konspiračních teorií, ale musím říci, že v tomto případě jsem poněkud zaváhal a dodnes jsem nedospěl ke zcela jasnému názoru na to, co je z hlediska kritického myšlení pravdě bližší, tedy zda přeci jen nešlo o záměrnou protilevicovou předvolební aféru a současně o upozornění Klause, že si začal moc vyskakovat. Nevím. Asi ne. Aktuálně Pavel Vondrouš v médiích vystupuje jako kretén užívající své minuty slávy, už jen to, že byl tak rychle odejit z partaje, nasvědčuje, že tam nejspíš byl i jiný důvod než pouhá tříměsíční neaktivita a nezaplacení příspěvků, a mám proto celkově spíš pocit, že pan Vondrouš je poněkud mešuge a jednal na vlastní pěst; nicméně zrnko nejistoty ve mně zůstává.

V každém případě však:

Tykadla? Ano, tleskám!

Humor a recese? Rozhodně!

Parodie, karikatura? Jasně! Jen houšť!

Házení shnilých rajčat a vajíček? To už je na hraně, ale stále ještě to lze zařadit mezi legitimní formy radikálního protestu.

Vytahování něčeho, co vypadá jako zbraň, v přítomnosti ozbrojených lidí chránících prominentní osobu? Prosím, už nikdy! 

Reklamy

komentářů 12

Filed under Úvahy a postřehy, Politika

12 responses to “Přátelé, soudruzi, bratři a jiní bližní, střílejte si z prezidenta, ale ne pistolí

 1. strycek-Joe LLC

  Povolte normální diskusi, zbývá na ni prostor již jen cca 3 týdny, děkuji

  • Nepovolím. Normálně lze diskutovat i zde. V čem je problém?

   • Hlodoun

    Jak se liší „normální diskuse“ od této diskuse? Mi připadá že je i tato normální…

 2. Jára

  jaký prezident – takový atentá :-p

 3. Hlodoun

  I když si myslím že dokud se ta sebranka u koryt nenaučí, že je denodenně ohrožen její život, zdraví, a život a zdraví všech jejích příbuzných na světě prostě lépe nebude, tak Vondrouše považuji za magora. Zaprvé, všude na světě by skončil po právu rozstřílen jako cedník. Zadruhé, když už, tak měl nabít olovo a věnovat je mnohem větším škodičům než je Kinin Tuneldědek, který má místy dokonce i (vzpomeňmě na Olympijskou válku a Kravatožrouta, nebo na Kosovo, či na Temelín, sem tam i rozumné názory – za kterými se ani proti různé sebrance nebojí stát). Takový Kradlousek to by byl naproti tomu vyloženě kandidát existence, který by si takovou odpověd za své fackování voličů a svou neskutečnou nenávist a sprostotu i zasloužil…
  Jinými slovy, Vondrouš posloužil svým kokotismem jen modráckému zlu, kterému ve své blbosti nezpůsobil žádnou újmu, zato poskytl hafo střeliva.. Na místě Kikina bych mu pak dal amnestii s poděkování, že prověřil stav mé ochranky, načež bych celou tu bandu darmožroutů vyházel a nahradil zcela novou jednotkou ze zcela jiných složek.

 4. lomikel

  podle me je to manipulace, ochranka ne nej prdela i po strelbe, pokecal si s televizi, zakouril, nased do auta – bez klepet , zamaval ..

  nejak mi to nesedi.

  takze na miste je spise uvaha komu to prospeje a pred jakym volickym aktem (pornem).

  nemohli by soudruzi toho blba proklepout zda a na koho je napojeny ?

  • Nebo z toho byla ta ochranka fakt štronzo. Ale ano, mohlo to být i tak. Nemám ve straně takový vliv, abych zařídil zmiňovanou prověrku, ale soudím, že k nějakému proklepávání dojde nebo se už děje.

   • Hlodoun

    Na mne to také dělá ponejvíce dojem jako Kubiceho zpráva číslo 2. Ostatně se podobná podrazácká akce dá od modrých tlam s tykadlama čekat, nebyla by ani první ani poslední.

 5. No vidíte, výjimečně se s Váma dá i souhlasit.

  • Hlodoun

   Kdby ovšem hoch měl nabito olovo a zvolil si jako terč Vondru či Kalouska tak bych mu jistě nejen já zatleskal přímo v soudní síni.

  • Hlodoun

   Kdyby ovšem hoch měl nabito olovo a zvolil jako terč Kalouska, Vondru, Langra, Bendu nebo Štětinu, jistě bych mu nejen já zatleskal klidně přímo v soudní síni.