Rychlost světla konečně překonána!

Zatímco neutrina v CERNu nakonec pokutu za překročení nejvyšší povolené rychlosti ve vesmíru nakonec nedostanou, protože chyba byla na straně tamního „policejního radaru“, dle nejčtenějších novin v České republice bude pokuta (předpokládám, že astronomická!) přeci jen udělena – nikoli však nějaké prťavé částici, ale rovnou člověku!

Statečný parašutista Felix je prostě rychlejší než Blesk!

Blesk pochopitelně chybu poté, co se jim ozval jeden z komentátorů, opravil, ale ta diskuse pod článkem stojí celkem za to, vybírám z ní příspěvky, které mě zaujaly nejvíce:

Typický český rasista:

howareyoudoing: A kde je diskuse k tomuto clanku?
Terorizovaná důchodkyně Cecília (80): Romové se mnou chteji sex
Tohle me zajima v tuto chvili vic nez nejaka pokorena rychlost svetla! … chci aby byla diskuse okamzite otevrena!  

Typický český koumák:

lucio1: Touhle rychlostí by byl za 2 minuty rozpláclý na zemi..Ale je možné, že čím blíže zemi, tím menší přitažlivost.  ,za 40 vteřin takováhle rychlost, kde je mizivá přitažlivost, tak nevím jestli z nás někdo nedělá blbce..

lucio1: tak to mě vysvětlete., v těhle výškách je téměř nulová přitažlivost,tak mě není jasné,jaký je rozdíl skákat z 25km nebo třeba 30..Kromě toho vzorce pro volný pád jsou jasně dané..Tak co je to za blbosti, ty rychlosti 800km/h. apod? V dobách, kdy byly honby za výškovými rekordy, tak při odhození zátěže prý olovo se snášelo jako peří..

A konečně také otázka vpravdě na tělo:

krdas.: Je to pravda,že se mu šulin vcucl dovnitř?

komentářů 5

Filed under Úvahy a postřehy, Humor a recese

5 responses to “Rychlost světla konečně překonána!

 1. Lukáš

  Taky mě to pobavilo, i když Blesk je možná až moc snadný terč ;).

  • Jasně, že je snadný terč 🙂 Ale když jsem na to narazil, řekl jsem si, že by nebylo špatné dát sem po těch diskutovaných politických článcích něco na odlehčení.

 2. ABC

  tomu nevěřím, že napsali, že je rychlejší než světlo…nemám slov

 3. strojmir

  Nepřekvapuje, tihle mazalové už dávnou nejsou novináři, jen banda nedovzdělaných prospěchářů. A ty komentáře hehehehehehe.

 4. Okena

  No, ono se říká, že naše vysoké školství má problém; soudě podle tohoto jde od desíti k pěti i to zvláštní – to máme z toho, že zrušili předmět Mohlo by se hodit z fyziky; nedávno mě také poučoval jeden stavební dělník, že „220 nezabíjí, a tudíž vypínat pojistky netřeba…“