Ježíš vs. Kojot

Ježíš versus Kojot

PS: Tím Kojotem pochopitelně nemyslím sebe, ale Starýho Kojota, jenž mi před deseti lety vtrhl do života. Původní nápad není můj, našel jsem jej na Facebooku, ale dospěl jsem k závěru, že je třeba jej… doladit. Jo, a myslím, že místo Kojota tam lze vložit Lokiho a vyjde to asi nastejno.

Reklamy

komentářů 10

Filed under Humor a recese, Magie-mystika-víra

10 responses to “Ježíš vs. Kojot

 1. Veronika

  Nášho Pána Ježiša Krista nemožno porovnávať s nijakým človekom. Lebo On pre nás dal život a vykúpil nás z hriechov tým, ako veľmi trpel na kríži. Je to Boží Syn, Cesta, Pravda a Život. A Jeho meno sa má spomínať pri modlitbe alebo keď sa Mu vzdáva chvála, česť a sláva.

  • Porovnávat Ježíše s jakýmkoli člověkem bych si nedovolil. Hm, vlastně asi dovolil, ale v tomto případě to opravdu nedělám. Ohledně životních změn: Moje zkušenost mi říká, že Starej Kojot je mnohem účinnější než Ježíš, ale samozřejmě jde o soukromou zkušenost a výše uvedené zobecnění je třeba brát jako lehkou nadsázku.

 2. Vašek

  Ovlivňuje nás jen to, s čím máme vědomou zkušenost. Jestli máte zkušenost s Kojotem, ovlivní vás Kojot. Toho kdo má zkušenost ze Satanem ovlivní Satan. Kdo má zkušenost s Kristem ovlivní Kristus.
  Kojot vás učí dívat se kolem sebe a poznat dobré i špatné, Satan slibuje poznání a bohatství, ale dá jen nenávist a smrt. Ježíš Kristus nás učí milovat i své nepřátele a modlit se za ně, a dává pokoj duši.

  • Veronika

   Všetko, čo nie je od jediného Boha Pravého, Večného a Všemohúceho, je od satana, ktorý može mať mnoho masiek, ale podstata je stále tá istá.

   • Vašek

    Člověk má od Boha dva nástroje – svobodnou vůli a rozum. Tedy většina věcí pochází přímo od člověka a zdaleka to ještě neznamená, že to je špatné.

   • Tak to jsem v klidu, protože Starej Kojot je Bůh z Boha a Kojot z Kojota.

   • hank

    Ano, satan = hmota. Takže i tvoje hmotné tělo je od satana?

    • hank

     (To poslední patřilo Veronice, ale systém to šoupl moc dolů, takže není poznat, na koho reaguju.)

 3. Vašek

  Tak jo, takže zbohem.

 4. Nehodný

  Líbí se mi Vaše provokace na způsob Salvatora Dalí, nebo Vladimíra Majakovského. Myslím, že Vám v tomto rozumím. Je to celé o toleranci. Bezděky mi naskočil jiný případ – světoznámé foto revolucionáře „Che“, které irituje a budí vztek s frustrací u všech lidí, kteří proplouvají životem aniž by měli nějakou vizi, ideu, hlubší přesvědčení a nedokážou se pro nic v životě opravdu nadchnout, než pro svou „kuličku“ (natož obětovat život za své přesvědčení!!!).