9x Brno v HDR (fotografie)

HDR neboli High Dynamic Range je technologie, která umožňuje větší dynamický rozsah expozice (mezi nejsvětlejším a nejtmavším bodem) scény než je u normální snímací techniky. Používá se ve fotografii, počítačové grafice a zpracování obrazu.  

V praxi to znamená několikanásobné nasnímání dané scenérie při různých expozičních časech, a následné zpracování snímků pomocí příslušného softwaru. Výsledné obrázky se vyznačují větší živostí, v případě snímků krajiny vynikne ta část fotografie, která by byla jinak buď příliš tmavá (například v případě krajiny při západu slunce) nebo příliš světlá (obloha při snímcích krajiny bez filtrů), a mohou být také různě výtvarně stylizovány.

HDR se setkává s rozporuplnými názory. Některým lidem se líbí, jiní tuto metodu odmítají s tím, že kazí fotografii. Osobně si myslím, že je to prostě jeden z možných nástrojů, jež jsou fotografovi k dispozici, a jako takový není ani dobrý, ani špatný, záleží na jeho použití.

S HDR jsem začal experimentovat před pár dny a vytvořil jsem několik scenérií, o něž bych se s čtenáři rád podělil, aniž bych si přitom kladl nárok na nějakou objevnost či podstatnější uměleckou hodnotu těchto výtvorů; jedná se zde z mé strany především o testování možností této technologie.

Stejně jako mé ostatní fotografie byly i tyto zveřejněny pod licencí Creative Commons a jsou k dispozici zdarma pro nekomerční použití (na blogu, na webové stránce, která nic neprodává a není na ní reklama), podmínkou je pouze uvedení autora. V ostatních případech je třeba to se mnou projednat.

Vzhledem k množství detailů stojí za to si fotografii, která vás zaujme, rozkliknout a podívat se na ni ve větší velikosti.

HDR Brno Scape 03

HDR Brno Scape 05

HDR Brno Scape 07

HDR Brno Scape 06

HDR Brno Scape 08

Brno from My Window (artistic HDR version)

HDR Experimenting 01- Preset: Photographics

Housing Estate

Housing Estate - Optimistic Version

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 9x Brno v HDR (fotografie)

Filed under Galerie

Komentáře nejsou povoleny.