První fotky pořízené aparátem Agfa Billy Record 7.7

Před vánoci jsem si pořídil krásný aparát Agfa Billy Record 7.7, který byl vyráběn v Německu v letech 1933-1942, tedy v nacistické éře. První fotky vyšly velice dobře a podpořily mé přesvědčení, že Němci prostě vyrábějí kvalitní fotoaparáty bez ohledu na aktuálně vládnoucí režim. 🙂

Je to samozřejmě už „dědeček“, ale disponuje základními funkcemi a na svou dobu kvalitním objektivem Agfa Anastigmat Igestar 1:7.7/100m. Fotky z něj mě velice mile překvapily, rozhodně na mě nepůsobí dojmem „retro pro retro“, jako třeba fotografie focené „lomografickými“ aparáty nebo Smenou (včetně leckterých mých).

Agfa Billy Record fotí na klasický svitkový film, velikost políček je poněkud rozmařilých 6x9cm, na jeden svitek nafotíte pouze 8 snímků; fotografování tímto aparátem tedy vyjde hodně draho, ale je to velmi příjemná zkušenost.

Pozn.: Pokud se vám obrázky nezobrazí, znamená to, že Flickr (na kterém jsou hostovány) má výpadek; občas se to stane a obvykle je to jen cca na minutu. Jednou za čas je Flickr vypnut kvůli údržbě, tuto skutečnost pak hlásí na hlavní stránce.

*

Film: Fujifilm SUPERIA X-TRA 400/120

*
Svitava (dvojexpozice)

Agfa Billy Record 7.7 - Weir on the Svitava River and Abandoned Factory (double exposure)
*
Bývalý hřbitov

Agfa Billy Record 7.7 - Former Graveyard
*
Opuštěná textilka v Obřanech 1

Agfa Billy Record 7.7 - Abandoned Textile Factory 1
*
Opuštěná textilka v Obřanech 2

Agfa Billy Record 7.7 - Abandoned Textile Factory 2
*
Altán v areálu Psychiatrické nemocnice (už ne léčebny!) Černovice

Agfa Billy Record 7.7 - Gazebo in the Psychiatric Hospital
*
Socha Vodnáře v areálu Psychiatrické nemocnice Černovice

Agfa Billy Record 7.7 - Statue of Aquarius
*

Film: Kodak Ektachrome 100/120
*
Z okna

Agfa Billy Record 7.7 - From My Window
*
Vila Tugendhat

Agfa Billy Record 7.7 - Villa Tugendhat
*
Bazilika nanebevzetí panny Marie

Agfa Billy Record 7.7 - Basilica of Assumption of Mary in Brno

Tyto fotografie, stejně jako ostatní díla zveřejněná na mém účtu na Flickru, mohou být v nezměněné podobě a s uvedením autora použity k nekomerčním účelům (tj. můžete je použít v rámci článku na blogu či na stránkách, jež nic neprodávají). V ostatních případech je třeba se na mě obrátit, nicméně konkrétně street-fotografie, pakliže jsou na nich rozpoznatelní konkrétní lidé, na prodej nejsou a nebudou.

Protože počet fotek na mém Flickr účtu se již překročil druhou tisícovku, udělal jsem vlastní (před)výběr fotek, které osobně pokládám za ty lepší. Jedná se vlastně o první kolo výběru fotek pro budoucí výstavu. Takže pokud se nechcete probírat vším, můžete se mrknout SEM.

Reklamy

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem První fotky pořízené aparátem Agfa Billy Record 7.7

Filed under Galerie

Komentáře nejsou povoleny.