Fotky pořízené aparátem Zorkij 4 s objektivem Industar-61 L/D

Fotoaparáty Zorkij, stejně jako FED a další patří mezi klony německých dálkoměrných fotoaparátů Leica, podobně jako jsou fotoaparáty Kiev klony německých Contaxů.

Sověti uměli technologii získanou jako válečnou kořist okopírovat a dále rozvíjet velmi dobře, jedná se tedy o velmi kvalitní výrobky. Ještě lépe na tom byli Sověti pokud jde o objektivy, v tomto případě o objektiv Industar-69 L/D, což je běžný objektiv k těmto fotoaparátům obohacený o lanthan. Jak uvidíme, technická kvalita snímků pořízených tímto objektivem je velice dobrá.

Snímky byly pořízeny na velmi kvalitní filmy a byly zamýšleny především jako test výše uvedeného objektivu, v tomto smyslu jsem s nimi velmi spokojen. Věřím, že v budoucnu takto zachytím i zajímavější objekty a situace, než jsou na zde zveřejněných fotografiích, přesto si myslím, že i na nyní publikované snímky se koukat dá.

Pozn.: Pokud se vám obrázky nezobrazí, znamená to, že Flickr (na kterém jsou hostovány) má výpadek; občas se to stane a obvykle je to jen cca na minutu. Jednou za čas je Flickr vypnut kvůli údržbě, tuto skutečnost pak hlásí na hlavní stránce.


Pořízeno na film Ilford Pan F Plus (ISO 50)

*
Mladá žena dívající se na tramvaj

Zorki 4 + Industar-61 L/D - Young Woman Looking at the Tram

*
Staveniště na Schodové

Zorki 4 + Industar-61 L/D - Building Site (they were building new stairs)

*
Mladá žena pozorující strom

Zorki 4 + Industar-61 L/D - Young Woman Looking at the Tree 2

*
Vchod do zanedbaného domu

Zorki 4 + Industar-61 L/D - Entrance to Dilapidated House

*
Geodetický bod

Zorki 4 + Industar-61 L/D - Geodetic Point

***
Pořízeno na film Kodak Portra 160

*
Mladá žena na lavičce

Zorki 4 + Industar-61 L/D - Young Woman on the Bench

*
Žena s telefonem

Zorki 4 + Industar-61 L/D - Woman with a Phone

*
Socha Tolerance v Lužánkách

Zorki 4 + Industar-61 L/D - Personification of Tolerance (bronze statue)

Tyto fotografie, stejně jako ostatní díla zveřejněná na mém účtu na Flickru, mohou být v nezměněné podobě a s uvedením autora použity k nekomerčním účelům (tj. můžete je použít v rámci článku na blogu či na stránkách, jež nic neprodávají). V ostatních případech je třeba se na mě obrátit. Pokud jde street-fotografie, pakliže jsou na nich rozpoznatelní konkrétní lidé, ty na prodej nejsou a nebudou.

Protože počet fotek na mém Flickr účtu se již přesáhla 2000, udělal jsem vlastní průběžně proškrtávaný (před)výběr fotek, které osobně pokládám za ty lepší. Jedná se vlastně o první kolo výběru fotek pro budoucí výstavu. Takže pokud se nechcete probírat vším, můžete se mrknout SEM.

Reklamy

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Fotky pořízené aparátem Zorkij 4 s objektivem Industar-61 L/D

Filed under Galerie

Komentáře nejsou povoleny.