Dvě otázky pro horlivé bojovníky za práva paní Michalákové (glosa)

Mnoho Čechů (v čele s karikaturou české veřejnosti i sebe sama, jež se jmenuje Miloš Zeman) rozčileně huláká, že „zlí Norové ukradli NAŠE děti!“

Je typické, že (jak mi to připadá) právě ta část české veřejnosti, která má v jiných případech jen na základě domněnky, tj. zcela bez důkazů, úplně „jasno“ o vině v případě, že se jedná o podezření, že něco spáchal Rom, muslim či uprchlík, v tomto případě rozhořčeně křičí, i když má před sebou hromadu velice znepokojivých faktů, jež stačí přinejmenším k důvodnému podezření, že děti skutečně mohly být paní Michalákové odebrány právem.

Nicméně se zde nebudu zabývat případem jako takovým, konec konců nejsem v této věci dostatečně kvalifikován a obeznámen se všemi relevantními skutečnostmi (a na rozdíl od hurá obhájců paní Michalákové to umím přiznat), ale položím dvě podstatné otázky, které mě k tomu napadají, a které zatím asi nezazněly:

1. Našinci znovu a znovu zdůrazňují, že migranti jsou povinni podřídit zákonům a zvyklostem země, do níž se přistěhovali. Dobrá, ale proč by z tohoto pravidla měla mít ausgerechnet paní Michaláková výjimku?

2. Hodnotila by česká společnost tuto kauzu stejně, kdyby všechny okolnosti případu byly zcela identické, ale paní Michaláková by byla Romka?

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Dvě otázky pro horlivé bojovníky za práva paní Michalákové (glosa)

Filed under Úvahy a postřehy, Politika

Komentáře nejsou povoleny.